Lady B

Jak se vam libi toto krestni jmeno?

Ahoj, zajima me vseobecny nazor.
Predcasne vymyslime jmena pro deti (jeste neni ani na ceste)…a moc se nam libi jmeno arabskeho puvodu Shazia (cte se šazija). Zajima nas nazor vice lidi, aby dite potom netrpelo 🙂 Jedna se o divci jmeno. Dekuji. P. S. Jmeno ma pro me navic nostalgicky vyznam z detstvi.
Doplňuji:
Dekuji za nazory. Prave proto, ze je to jmeno neobvykle, napadlo me zeptat se cizich lidi na nazor. Vase nazory maji vsechno pro a proti, bude to velke rozmysleni. Dekuji mile kolegyni za uvedeni vyznamu jmena…ten je hodne dulezity. Prijmeni k tomuto jmenu mame s manzelem vhodne – nekonci na -ová cili vypada jako cizi. Pravda je, ze jsem patriot a vazim si toho, ze jsem Ceska, manzel je Slovak..ale ktera jsmena jsou puvodne stoprocentne ceska? Ja jsem treba Zuzana – puvodem hebrejske Šósana – lilie – malokdo z nas ma ryze ceske jmeno, takhle se to brat proste neda. Dekuji vsem.

Nejlepší odpověď
lidulinka

Ahojky.Jméno je hezké a záleží na Vás jestli ho dáte.Když se Vám líbí tak stejně nedáte na názory jiných.Moje jméno se mi nelíbí ale záleží jak mi kdo říká.Je české,staré-po babi a dlouhé.I příjmení za svobodna bylo dlouhé.Pro svou dceru jsem chtěla neobvyklé jméno a bylo mi jedno zda je české nebo cizí.Nakonec vyhrálo staročeské-slovanského původu BERENIKA.A taky jsme zjištovali kdy má svátek,protože není v českém kalendáři.A jak někdo psal tak ta neobvyklá jsou noblesní a děti se můžou posmívat i za brejličky.Vůbec bych se toho nebála.Hezký den 🙂

Další odpovědi
LuciJe

Jméno je krásné, byť neobvyklé. V dnešní době už má cizokrajná jeména poměrně značné množství dětí, takže by se malá nemusela odlišovat až tolik. A časem třeba zajímavé jméno ocení.

Nuk nuk

Můj názor bude asi mírně v rozporu s většinou.
Osobně totiž nemám vůbec nic proti exotickým a neobvyklým jménům, za předpokladu, že rodiče vědí, proč takové jméno dávají, shodnou se na tom, znají význam jména a jméno se hodí k případnému příjmení. Berte také v úvahu, že se jméno používá nejspíš hlavně v muslimském světě, takže pokud jimi ve skutečnosti nejste, budete asi muset okolí donekonečna vysvětlovat, že nemáte s islámem nic společného.
Zvažte tedy, kromě nostalgie i tyto věci. Neobvyklost není vždycky na škodu. Co se týče ústrků ze strany okolí, mezi námi, já mám jméno naprosto obvyklé a běžné a užila jsem si s ním v dětství víc než dost :( děti vymyslí nadávky a posměšky na cokoliv.

Shazia má dva původy, arabský, kde znamená něco jako „jedinečná, skvělá“, a pak indický, kde má význam „neznámá“.

Jinak mě osobně to jméno zní hezky a význam (aspopň ten arabský) je také pěkný.
Doplňuji:
Jenom tak mimochodem, kolik znáte lidí, kteří jsou opravdu spokojení se svým jménem, byť sebeobyčejnějším? Znám jich několik, ale jsou to spíš výjimky.

mapaf

Cizí jména mají něco do sebe i když mi češi můžeme být sami pyšni na spustu krásných jmen. Je pravda že co se týče svátků tak je to nepraktické , nesouhlasím s tím že by byly děti dnes zlé spíše trochu méně uvědomělé v otáykách toho co je taktní.
Já sám jsem nezažil že ba se děti posmívali jménu , ve skutečnosti jim jen přijde úsměvné, ale to je projevem toho že se jim líbí. Znám několik dětí s necizími ale dosti zastaralými jmény(Která se dnes už moc nepoužívají) a nikdo se jim nesměje , spíše si jich pro jejich jména váží…

Dítě si bude vždy připadat přirozeně se svým jménem, ať je jakékoliv.
Je důležité dávat dětem jména která se líbí vám, vaší rodině a jeho nejbližším, protože to jak se líbí jméno právě vám, se pak na vztahu dítě-jméno-okolí nejvíce podepíše.

Džanička… ten palec dolů jsem ti dal za ty zlé děti, jinak bych mohl dát i palec nahoru…škoda.

adavo… Myslím, že když už by děti byly posměváčky, smály by se spíše jménu Marcel.
Smějí se mu snad? Asi ne, že? Tak roč by se smály tomu cizímu jménu?

Zdroj: moje hlava…

anetadela1

Ahoj, já jsem pro normální česká jména nebo ta, která jsou v českém kalendáři.
Doplňuji:
Ještě chci doplnit, že jsem se nestkala s tím, že by na východě dali třeba jméno Alžběta,Josef,atd… Oni si taky dávájí svá jména a né naše. Tak proč bysme mi měli dávat jejich jména? Já bych svým dětem takováhle jména rozhodně nedala, byť působí sebekrásněji.

Džanička

Popravdě řečeno,mě se to jméno nelíbí,také jsem pro klasická Česká jména,mé děti se jmenují Kubíček a Kristýnka.Myslím že se tomu budou děti smát,protože dnešní děti jsou hodné zlé.Také to bude dělat dítěti problémy s psaním,jelikož se to jinak čte a píše,popřemýšlejte o tom ještě.Vždyť máme hezká jména.Nemyslíte?

kenyrts

Byl tady dotaz od jednoho kluka,že mu máma dala jméno Agim a on chudák ani nevěděl kdy má svátek slavit?taky jsem tedy pro česká jména či ta co jsou v kalendáři,já mám Martina a Gabrielu.

adavo

Také nemám ráda cizí jména a když si k tomu přidáte české příjmení je to v některých případech neštěstí, hlavně pro dítě, které s tím bude muset žít věřte, že se najde řada posměváčků. Já mám syny Marcela, Daniela a Tomáše

Sniper37

Rozhodně souhlasím s tím, že cizí jméno je strašné, píšeš, že děti ještě nejsou ani na cestě, tak ti radím si pořádné rozmyslet to, zda mu, až přijde čas, dát cizí jméno. Můj názor: „Jsi Čech, tak si toho važ!“ česká jména jsou krásná.

xyzz

Je na Vás,jaké jméno dáte svému dítěti,ale berte v úvahu,že s tímto jménem bude muset žít v kolektivu dětí jen ono samo.Nemohlo si vybrat a ani nostalgie k určitému jménu z vaší strany není výmluvou,když bude mít vaše dítě problémy.Dnes již to není takový problém,přesto vše promyslete.

Zdroj: xyzz