zdejsoulvi

Měli Adam a Eva pupík?

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si Google, otázka se často opakuje, byla i předmětem vědeckého zkoumání, rovněž církev se o to zajímala.

Hledala jsem v anglickém zdroji. I zde jsou různé názory.

1. Ne., Adam a Eva neměli pupík, protože pupík je důkazem , že nás matka porodila., že jsem rostli v jejím břiše.

Adam a Eva, jako první muž a žena, neměl matku. Kniha Genesis v Bibli nám říká, že Bůh stvořil Adama z prachu země, a vdechl život do něj. Vytvořil Evu z jednoho z žeber Adama, nebo alespoň z části boku Adamova.

2. V 19. století, ještě před Darwinem, vyslovil názor přírodovědec Philip Henry Gosse ve své knize Omphalos, že když Bůh stvořil dokonalý svět, tak i Adamovi a Evě vytvořil pupík, i když šlo o dospělé jedince. Takže i oni se stali dokonalými.

Kyž Bůh vytvořil stromy s letorosty, proč by nemohl „stvořit“ oba jedince s pupíky?

Židům se nelíbilo, že když má pupík ten, kdo neměl matku, znamená podvod na Boží straně. A Bible říká, že to je nemožné, aby Bůh lhal (Židům 6:18).

http://www.cre­ationtips.com/be­lly-button.html

Další odpovědi
marci1

Názory se různí. Četla jsem v nějaké knize (bohužel už nevím název), že Bůh nejdříve stvořil Adama a Evu bez pupíku, ale potom svoji chybu napravil. V noci, když Adam a Eva spali, položil ukazováček na jejich břicha a vytvořil jim pupík.:-))

anonym

Neměli,protože jsou to vymyšlené bytosti.

arygnoc

boh vie.

😉

Ganymede

Ano meli, protoze jejich tela byli stvoreny „ze zkumavky“ tudiz potrebovali vyzivu jako deti v deloze ;) Nebyli na Zemi jedini lide..

ptáč

Červi pupík nemají. Je možné, že lidé pochází z červů.

lexx

na obrazech starých mistrů ano…ale ti nebyli znalí objevů moderní anatomie a biologie…

Darcy

a jak věděl že první stromy měli letorosty?