Avatar uživatele
zdejsoulvi

Měli Adam a Eva pupík?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? ptáč, Agneta, Ganymede, EKSOT123 před 3085 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Projděte si Google, otázka se často opakuje, byla i předmětem vědeckého zkoumání, rovněž církev se o to zajímala.

Hledala jsem v anglickém zdroji. I zde jsou různé názory.

1. Ne., Adam a Eva neměli pupík, protože pupík je důkazem , že nás matka porodila., že jsem rostli v jejím břiše.

Adam a Eva, jako první muž a žena, neměl matku. Kniha Genesis v Bibli nám říká, že Bůh stvořil Adama z prachu země, a vdechl život do něj. Vytvořil Evu z jednoho z žeber Adama, nebo alespoň z části boku Adamova.

2. V 19. století, ještě před Darwinem, vyslovil názor přírodovědec Philip Henry Gosse ve své knize Omphalos, že když Bůh stvořil dokonalý svět, tak i Adamovi a Evě vytvořil pupík, i když šlo o dospělé jedince. Takže i oni se stali dokonalými.

Kyž Bůh vytvořil stromy s letorosty, proč by nemohl „stvořit“ oba jedince s pupíky?

Židům se nelíbilo, že když má pupík ten, kdo neměl matku, znamená podvod na Boží straně. A Bible říká, že to je nemožné, aby Bůh lhal (Židům 6:18).

http://www.cre­ationtips.com/be­lly-button.html

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Názory se různí. Četla jsem v nějaké knize (bohužel už nevím název), že Bůh nejdříve stvořil Adama a Evu bez pupíku, ale potom svoji chybu napravil. V noci, když Adam a Eva spali, položil ukazováček na jejich břicha a vytvořil jim pupík.:-))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Neměli,protože jsou to vymyšlené bytosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

boh vie.

😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ganymede

Ano meli, protoze jejich tela byli stvoreny „ze zkumavky“ tudiz potrebovali vyzivu jako deti v deloze ;) Nebyli na Zemi jedini lide..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ptáč

Červi pupík nemají. Je možné, že lidé pochází z červů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

na obrazech starých mistrů ano…ale ti nebyli znalí objevů moderní anatomie a biologie…

Upravil/a: lexx

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Darcy

a jak věděl že první stromy měli letorosty?

Nový příspěvek