Rokio

Dělají něco malé děti lépe než dospělí?

Mě napadá například to, že malé děti, když něco neví, tak se zeptají, zatímco mnozí nafoukaní dospělí nedají najevo svoji nevědomost.

Znáte nějaké další příklady?

Nejlepší odpověď
marci1

Děti jsou upřímné, radují se z maličkostí, žijí současností.

Další odpovědi
anonym

Neřeší existencionální otázky, stav konta ani zdravotní stav. Umí si hrát a vidí ve věcech to dobré. Nesnaží se o to být vždy nejlepší a chovají se přirozeně a klidně i bláznivě. Nepřemýšlí o tom, jak a o čem budou s někým mluvit dopředu, ale prostě mluví, jak chcou a kdy chcou. Věci dělají často spontánně a podle chuti. Myslím, že dospělí se od nich mohou v ledasčem inspirovat. Ti pak mohou být i šťastnější a spokojenější už pohou změnou myšlení a jiným úhlem pohledu na tento svět.

cochee

Děti rozhodně lépe než dospělí umí hrát některé hry kombinující postřeh a paměť, zářným příkladem je třeba pexeso. V pexesu má dospělý velký problém dítě porazit.

ivzez

Většinou se lépe a snáze učí,
jsou upřímné, spontánní, bezprostřední.

Schopnost empatie už podle mne vyžaduje
určitou zkušenost, kterou děti ještě nemívají.

Kepler

Bohužel taky někdy řvou, vztekají se a dokážou člověka pěkně vytočit.

Nuk nuk

Upřímnost, bezprostřednost, schopnost empatie…

Kostka0

Mohou dospělým přivodit neskutečnou radost…

Pan Albert

Umí snadno odpouštět. Baví mě, jak si nezaplevelují hlavu, jako to dělají dospělí. Vlastně žijí Čtyři dohody a nikdo je to nemusí učit.

Irisa

podle mě jejich přesná paměť na všechny dialogy jejich oblíbeného animáku je fascinující :D já si ještě dosud pamatuju na rozhovory z Hledá se Nemo, děti jsou úžasně učenlivé a mají skvělou paměť

Spartaboy

Myslím že mají kvalitnější spánek. Ráno jsou jako obrození a někteří dospělí se tak už necítí proto nadávají když je vzbudíte.