Stříbrný

Dělají něco malé děti lépe než dospělí?

Mě napadá například to, že malé děti, když něco neví, tak se zeptají, zatímco mnozí nafoukaní dospělí nedají najevo svoji nevědomost.

Znáte nějaké další příklady?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Děti jsou upřímné, radují se z maličkostí, žijí současností.

Další odpovědi:

Neřeší existencionální otázky, stav konta ani zdravotní stav. Umí si hrát a vidí ve věcech to dobré. Nesnaží se o to být vždy nejlepší a chovají se přirozeně a klidně i bláznivě. Nepřemýšlí o tom, jak a o čem budou s někým mluvit dopředu, ale prostě mluví, jak chcou a kdy chcou. Věci dělají často spontánně a podle chuti. Myslím, že dospělí se od nich mohou v ledasčem inspirovat. Ti pak mohou být i šťastnější a spokojenější už pohou změnou myšlení a jiným úhlem pohledu na tento svět.

Stříbrný

Děti rozhodně lépe než dospělí umí hrát některé hry kombinující postřeh a paměť, zářným příkladem je třeba pexeso. V pexesu má dospělý velký problém dítě porazit.

Zlatý

Většinou se lépe a snáze učí,
jsou upřímné, spontánní, bezprostřední.

Schopnost empatie už podle mne vyžaduje
určitou zkušenost, kterou děti ještě nemívají.

Zlatý

Bohužel taky někdy řvou, vztekají se a dokážou člověka pěkně vytočit.

Stříbrný

Upřímnost, bezprostřednost, schopnost empatie....

Pokročilý

Mohou dospělým přivodit neskutečnou radost....

Pokročilý

podle mě jejich přesná paměť na všechny dialogy jejich oblíbeného animáku je fascinující :D já si ještě dosud pamatuju na rozhovory z Hledá se Nemo, děti jsou úžasně učenlivé a mají skvělou paměť

Děti umí upřímně milovat, například rodiče. Jak člověk dospívá tak je láska čím dál víc materialistická a neupřímná. Dále se děti umí více radovat ze života a nestarají se o to, co si o nich myslí okolí, dokáží se radovat, jako by žádné problémy na světě neexistovaly a naším úkolem by mělo je v tom podporovat a snažit se, aby byly štastné. Tak třeba já jsem svým špuntům koupil pískoviště http://www.skluzavky.cz/… a jsou z něj naprosto nadšení

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1272
Zlatý marci1 951
Zlatý quentos 685
Zlatý ivzez 659
Zlatý iceT 646
Zlatý annas 597
Zlatý hanulka11 536
Zlatý led 494
Zlatý panenka 488
Zlatý zjentek 466

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.