Avatar uživatele
Rokio

Dělají něco malé děti lépe než dospělí?

Mě napadá například to, že malé děti, když něco neví, tak se zeptají, zatímco mnozí nafoukaní dospělí nedají najevo svoji nevědomost.

Znáte nějaké další příklady?

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, kapka, ivzez, atlas, marci1, anonym, Radius, martin319 před 2823 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Děti jsou upřímné, radují se z maličkostí, žijí současností.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Neřeší existencionální otázky, stav konta ani zdravotní stav. Umí si hrát a vidí ve věcech to dobré. Nesnaží se o to být vždy nejlepší a chovají se přirozeně a klidně i bláznivě. Nepřemýšlí o tom, jak a o čem budou s někým mluvit dopředu, ale prostě mluví, jak chcou a kdy chcou. Věci dělají často spontánně a podle chuti. Myslím, že dospělí se od nich mohou v ledasčem inspirovat. Ti pak mohou být i šťastnější a spokojenější už pohou změnou myšlení a jiným úhlem pohledu na tento svět.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Děti rozhodně lépe než dospělí umí hrát některé hry kombinující postřeh a paměť, zářným příkladem je třeba pexeso. V pexesu má dospělý velký problém dítě porazit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Většinou se lépe a snáze učí,
jsou upřímné, spontánní, bezprostřední.

Schopnost empatie už podle mne vyžaduje
určitou zkušenost, kterou děti ještě nemívají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Bohužel taky někdy řvou, vztekají se a dokážou člověka pěkně vytočit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Upřímnost, bezprostřednost, schopnost empatie…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kostka0

Mohou dospělým přivodit neskutečnou radost…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pan Albert

Umí snadno odpouštět. Baví mě, jak si nezaplevelují hlavu, jako to dělají dospělí. Vlastně žijí Čtyři dohody a nikdo je to nemusí učit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Irisa

podle mě jejich přesná paměť na všechny dialogy jejich oblíbeného animáku je fascinující :D já si ještě dosud pamatuju na rozhovory z Hledá se Nemo, děti jsou úžasně učenlivé a mají skvělou paměť

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Spartaboy

Myslím že mají kvalitnější spánek. Ráno jsou jako obrození a někteří dospělí se tak už necítí proto nadávají když je vzbudíte.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek