Lucimia

Jak se vám líbí dvoje křestní jména?

Pojmenovali byste svoje dítě dvěmi křestními jmény jako je – Anna Marie, Ella Sofie, Adam Max, Natálie Lucie, Michal Alex, Bruno Eda… aj.?

Doplňuji:
Můžeš prosím, „Nuk Nuk“ napsat jak je to neteřino jméno? Zajímá mě to jen ze zvědavosti.

Nejlepší odpověď
quentos

jedna ze západních tendencí, kterou zavádět u nás považuju trapnost, respektive exhibicionizmus rodičů. To dítě jim, až bude velké, pěkně poděkuje…

Další odpovědi
oskar

Ja ano,třeba po matce a po babičce.

panenka

Ano líbí se mi dvě křestní jména,moje babička má dvě křestní jména.

anonym

Bývalo to tak,možná ještě je,že kromě vlastního jména dotyčný-á „vyfasoval“ druhé jméno po kmotrovi.Který byl u jeho křtu.

HanČe

Druhé jméno se obvykle dává po kmotrovi. Pokud nemáte pokřtěné dítě,tak nevím po kom by mělo mít druhé jméno. Ale na druhou stranu, je to praktické, když se sejdou ve třídě /nebo v bydlišti/dva lidi se stejným jménem i příjmením, druhé jméno to vyřeší. /moje zkušenost/

dagry

Zní to sice hezky, ale k čemu je to dobré?? Stejně na něj budu volat jedním jménem nebo nějakou zdrobnělinkou, která nebude mít co do činění ani s jedním z vybraných jmen.

Nuk nuk

Z těch vypsaných nevím, jestli bych si vybrala :) Ale jinak proti tomu nic nemám, moje neteř má dvě jména. V jejím případě to vzniklo tak nějak spontánně, pojmenovali jí jedním jménem a pak jim jeden jejich známý Američan v nadšení z jejího narození poradil druhé, Protože to stihl ještě v osmidenní lhůtě, prostě jí to druhé přidali.
POkud to není nějaký paskvil, proč ne.

Neteř se jmenuje Pavlína Viktorie. Tu Pavlínu jí dali, protože se jim to líbilo a Viktorie je nápad toho jejich známého. Měli, nebo tedy ten známý k tomu jménu viděl, konkrétní důvod.

atriplex

Podle mne je to velmi nepraktické.

Michal

Nemám nic proti tomu,moje maminka má také dvě jména.

Zdroj: život

HOMER

Myslím že je jedno kolik jmen,hlavně když to nebudou jména typu benjamin,alfon­z,zikmund a podobně…Omlouvám se jestli jsem někoho urazil.

FOG

Ja pochazim z chude rodiny a mam jen jedno.
Syny jsem pojmenoval ne po sobe.

Tombik

Mně tedy vůbec ne.

led

Väčšina ľudí aj tak používa dvojité meno – občianske a prezývku. Niekedy nebadať rozdiel

anetadela1

Já bych svým dětetm 2 jména nedala. Jak bych je pak měla jmenovat? Anna-Marie: Aničko nebo Majko? Přeci ji nebudu volat „Aničkomajko“ nebo zkomoleně „Animajo“ ? To je divný ne? Stejně většina rodičů používá jedno jméno, tak nač mu dávat druhý… Myslím, že v Čechách se toto nikdy nedělalo.
Asi je něco jinýho, když jsou rodiče, každý od jinud. Pak bych to pochopila.

Jirka K

já znám jednoho pána a ten se jmenuje Tomáš Tomášek