makis

Dobrý den,dali jsme synovi jmeno Michal a rádi bychom věděli z jakého státu toto jméno pochází.Víme,že je hebrejského pů

Nejlepší odpověď
hanulka11

Michal nebo Michael je mužské křestní jméno. Původně hebrejské jméno (מִיכָאֵל, Micha'el) je doloženo v Bibli jako jméno jednoho z andělů (v křesťanství archanděl Michael) a znamená „kdo je jako Bůh?“, „Bohu podobný“. Patří mezi oblíbená jména zejména v Irsku, Rakousku a v USA.

Svátek (jmeniny) má v České republice a na Slovensku 29. zář

Zdroj: podle Wikkipedie