BEAES

Jméno pro dítě

Musí být napsané už před porodem? V jiných zemích si prý jméno pro dítě lze určit až po porodu, jde to i u nás??
Doplňuji:
Někde jsem četla, že rodiče chtěli dítě nejprve vidět,a až pak se chtěli rozhodnout pro jméno, ale bylo to v zahraničí, vím, že v CZ se hodně papíruje a je vše přísné a sestry dosti buzerují, tak si myslím, že to asi nepůjde :o))

Odpovědi
Lucimia

Pokud jméno neurčíte před porodem, nikdo vám porod brzdit nebude, jen kvůli jménu. Takže odpověď je ano, můžete jméno vybrat až po porodu.

Určitě je to u nás obtížnější než v zahraničí. Četla jsem o tom také článek, ale pokud to jméno neřekneš, oni tě prostě nedonutí ho říct před porodem. 🙂

afro.minerva

Ne, nemusíš. Před porodem se tě zeptá porodní asistentka nebo sestra jaké jste si vybrali jméno. Pokud ovšem jsi vdaná. Potom je automaticky otcem dítěte tvůj manžel. Pokud vdaná nejsi, tak musíš jít na matriku s otcem dítěte, aby uznal otcovství. Bez toho nemůžou napsat otce do rodného listu dítěte. Ale to jenom na okraj… 😁

Jinak ano, můžeš si vybrat jméno až po porodu. Ale je na to myslím 30-ti denní lhůta. Ale nejsem si tou lhůtou přesně jistá. Určitě by ti to řekli přesně na matrice.

panenka

Mělo by to být už napsané v tiskopise do kterého píšete jméno dívčí a jméno klučičí.Ležela jsem s jednou paní na pokoji která to vypsané neměla a dostala nadáno že už to měla mít připravené.Abyste nedostala nadáno doporučuji vám to raději BEAES mít nachystané.

iwetax

V Betince psali , že to musí být do 30dní od narození miminka. Pak mu bude jméno přiděleno. Takže se klidně můžete rozhodnout do 30.dní od porodu

Nuk nuk

V porodnici sice dostanete formulář, který bzste teoreticky měla donést nejpoyději k porodu vzplněný s dívčím i chlapeckým jménem. Co vím, tak u nesezdaných rodičů, pokud chtějí, aby byl otec zapsaný v RL dítěte, vyžaduje matrika uvedení jména ještě dříve.
Ale co tak sleduji, tak přísné to zase není. Ve skutečnosti máte na výběr jména ještě zhruba osmidenní lhůtu po narození dítěte, do té doby můžete jméno i bezplatně změnit apod. KOlikrát se stane i u nás, že na jméno přijdou rodiče až po narození dítěte.

Apropos, co se jména týče, nejspíš „nebuzerují“ sestry, ale matrikářky, které obcházejí maminy v porodnici a vybírají si ty dotazníky.

člověk

Po návratu z porodnice si jdete vyzvednout rodný list dítěte,a tam s konečnou platností zápisu určíte jméno svého potomka,pozdější změna vás stojí nějakou stokorunu.
Mít jméno u porodu je stará metoda porodních bab.LÉPE SE TLAČÍ,KDYŽ VÍŠ KOHO TLAČÍŠ.a trochu

Máca 2

Jméno se vybírá před porodem musí být zapsané pro kluka i holčičku ,ale pokud to nestihnete nic se neděje jméno dáte později,ale vždy je lepší mít vše připravené nevíte na jakou sestru narazíte a jakou bude mít náladu to by Vám moc nepřidalo před porodem a pokud nejste vdaná musí se na ůřadě sepsat žádost o otcovství a podepsat to oběma rodiči stím že jména musí být podepsaná s přiznáním otcovství ještě před porodem.