Avatar uživatele
Babunka

Mohu teoreticky pojmenovat obě své děti stejně?

Například budu mít dvě dcery s rozdílem věku rok. Mohu je obě pojmenovat stejně? Třeba Lucka a Lucka? Existuje nějaký zákon, který to zakazuje?
Doplňuji:
To já jen ze zajímavosti :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? BENYTA, Tom.Noddy, hanulka11, Pomelo74 před 4624 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Tak bohužel zákon to zakazuje. Nelze dát druhému dítěti stejné jméno jako tomu prvnímu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanny 2

Je to tady – Nelze zapsat jméno, které již má žijící sourozenec, mají-li sourozenci společné rodiče.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Re­gulace_rodn%C3%BDch_jm­en

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

To snad nikdo nedělá , je to zvláštní nápad, ale myslím, že to zákon nezakazuje
Doplňuji:
máš zvláštní sny -nejdřív malou kravičku nyní tohle -to jsou dětské sny – nevím kolik ti je let …je to úsměvné!!!!!!!

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jediný Miroslavst má pravdu a odůvodnění je prosté.
Ve škole i kdekoliv v životě by mohlo docházet k duplicitě, (nejednoznačná identita).
Soudného rodiče by to ani nenapadlo, čistě hypoteticky si uvědomují, že by dětem s týmiž jmény i příjmeními, způsobili zbytečné komplikace v životě a vůbec, logicky je to čirý nesmysl.
Doplňuji:
hanny2, díky. Ve tvém odkazu je i uvedeno proč jsme dříve nemohli mít v OP 2 křestní jména, ač v křestním listu jsme mívali i druhé jméno po kmotrovi (kmotře).

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
myšpulín

Nevím, jestli existuje nějaký zákon, který by to zakazoval, ale abych pravdu řekla, neumím si to představit. Budete volat na jednu, ale přijdou obě. Nebo jedné budete říkat Lucko a druhé Lucino?
Nějak jsem nepochopila k čemu by to bylo dobré.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Zákon to nezakazuje,ale je to pěkná ptákovina.A,ještě bych se bál,že mi holky,až rozum poberou,natlučou. 🙂
Doplňuji:
Tak jsem se mýlil,ale zároveň mne Miroslavst,uklid­nil.Vejprask,ne­bude.Díky. 🙂

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Myslím že nto zákon nezakazuje. Před časem zemřel jeden známý a ten měl několik dětí, dva z nich byli Františci…každý ale s jinou ženou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kosaaaak

Tak můžeš mít jednoho Vladimíra a druhýho třeba Vladislava, pak oběma můžeš říkat Vláďo, nebo by mělo být možné (alespoň je to logické) kdyby jeden ze synů přijal příjmení po matce, pak by mohli mít stejné jméno také.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Pouze v případě, pokud ta první Lucka zemře. Žijící sourozenci (děti jedněch rodičů) nemohou mít stejné jméno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Budou-li mít každá jiného otce, mohou užívat stejné jméno.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek