Avatar uživatele
monzy197

Tasemnice u koček

když má kočka tasemnice,můžou z ní samy odejít?
pomáhá odčervovací prášek?
přestupují kočičí tasemnice i na člověka?...
paradte
Doplňuji:
jak by ma kamoska poznala že ma tasemnice?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas před 3899 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Tasemnice, kterou nacházíme u psa i kočky velmi často, je malý krátký a plochý červ (jeho délka je 2 až 3cm a podobá se polévkové nudli). Je v trusu snadno rozpoznatelná, protože se hýbe, čímž přitahuje pozornost majitele. Někdy ji můžeme nalézt nalepenou v okolí análního otvoru, zejména u dlouhosrstých zvířat.

Zvláštností tasemnice je to, že je mezi zvířaty přenášena blechou. Abychom se jí zbavili, je tedy nezbytné psa nebo kočku léčit nejenom na vnitřní parazity, ale současně na parazity vnější účinným odblešením. Viz Vnější paraziti psa a kočky.

Léčbu provádíme ve dvou fázích, protože antiparazitika nebývají účinná na larvy tasemnice a tak je nutno vyčkat až dospějí a léčbu opakujeme po dvou až třech týdnech.

http://www.vet-klin-erika.cz/…

Přenos na člověka je dost nepravděpodobný,,,
Doplňuji:
Samozřejmě, že jsou mimořádné události jak píše Annas, ale daleko pravděpodobnější je nákaza škrkavkou,,tasemnice potřebuje mezihostitele,,,olizovat se s pejskem, či kočičkou je krajně nezodpovědné,,,když vezmu v úvahu, že si mohlo zvířátko před chvílí olizovat zadeček,,,

Upravil/a: kropitko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Nevím, jak u koček. Ale z blízkého okolí uvedu konkrétní příklad - tasemnice u psa. Moje známá získala tasemnici při mazlení s pejskem. Pes dostal léky, kamarádka rovněž polykala tablety na vypuzení tauemnice.
Doplňuji:
Ze zadečku vylézají kdykoliv bílé tenké články, části tasemnice.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

A´t si kamarádka zajde, zatelefonuj na obvodního lékaře a zeptá se kde jí vyšetří stolici na přítomnost vajíček cizopasníků.
Je to asi to nejjednodušší co může udělat a také nejistější. navíc - nejde jen o nějakého cizopasníka ve střevech, ale někteří cizopasníci, třeba škrkavni se mohou dostat i do hlavy apod. Na jednom TV kanálu je vysílám příběh chlapce kterému škrkavka zničila sítnici oka.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ladyhawke

Tasemnice se muze vyskytnout u kazde kocky, pozna to veterinar pri odbornem vysetreni. K tasemnici ale zridka dojde u kocky, o nez je dobre pecovano, na pravidelne prohlidce obcas dostane kocka preparat zvany Stronghold, ktery se kocce nakape mezi lopatky, to se dale vstreba do kocky a pomuze proti siroke skale techto parazitu.

před 3870 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Tato nákaza může u lidí probíhat bezpříznakově nebo s bolestmi až křečemi v břiše, zvracením a průjmem. Ve stolici také mohou být nalezena vajíčka tasemnice. Léčba je bezproblémová.

To se ale jedná o tasemnici psí,,,tasemnic je několik druhů,,

http://www.bayer-cz.cz/…

před 3899 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

zde vše podrobně

http://nemoci.vitalion.cz/…

před 3899 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Kropítko uvedla víc podrobností. Já jsem se podělila jen io svou zkušenost s kamarádkou.
Ale stále se objevují nové poznatky.
Zřejmě když se objevují bílé články, jde už o vyvinutého parazita.

před 3899 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek