Kralomilka

Jak se pozná tasemnice u kočky?

Mám podezření že má můj kocour tasemnici, pořád jí a o hodně víc spí. Je převážně pořád venku a pojídá myši. Pomůže mu prášek na odčervení ? Co vlastně tasemnice v jeho těle dělá? Může mu nějak poškodit orgány?

Nejlepší odpověď
anonym

Měla bys navštívit s kocourem veterináře a přinést s sebou vzorek trusu!
Snadnou metodou veterinář určí případnou přítomnost parazitů a jejich druh (event. vyloučí). Na základě toho potom stanoví léčbu a indikaci medikamentu, určeného
přímo na zjištěné parazity. Je rozdíl mezi preventivním odčervováním a léčebným, které se aplikuje po pozitivním nálezu parazitů. Veterinář může vyšetřením zjistit i jinou diagnózu!
Pokud bys chtěla mít jistotu spolehlivého odčervení, musela bys odčervovat pravidelně cca každé tři týdny. Přibližně tak dlouho trvá vývojový cyklus nejčastěji se vyskytujícího vnitřního parazita koček. To se ale nepraktikuje, doporučuje se pravidelné vyšetření trusu a jen v případě nálezu se zvíře odčervuje. Finančně to vyjde možná i levněji než naslepo pravidelně a často podávat „odčervovadla“. Odčervovací prostředky fungují každé jinak a
na jiné parazity, není dobré si je kupovat a ordinovat laicky. Pokud je zvíře nemocné, může mu zbytečné odčervení i ublížit.
Doplňuji:
Toto pojednání stojí za přečtení, zvl. poslední odstavec:
http://www.vet­web.cz/informa­ce-z-oboru/mala-zvirata/Antipa­razitika-%96-pouzivani-a-rizika-u-psu-a-kocek__s1492x5­0180.html

Další odpovědi
mosoj

Máš ho pravidelně odčervovat a nic nemusíš poznávat. Jo to dobré pro kočku tebe i tvé okolí.
Caniverm dostaneš v lékárně asi za 40 Kč 2 tablety a máš to na celý rok.
Doplňuji:
Caniverm je účinný jak na ploché tak na oblé červy.
Ano vývojový cyklus parazitů je kratší než 3 měsíce, ale to co píše bohemika ti žádný veterinář nedoporučí.

Znám chovatele kteří každý měsíc odčervují sebe i zvířata mebendazolem ( Vermoxem)! Toto ti ale nikdo nedoporučí jenom bohemika.

Kajolka

Ahojky :) Prosím tě, měla bych dotaz… Jaké kupujete vitamíny pro kočky? A kde je vybíráte?

Vercule

Ahoj, my kupujeme vitamíny od vetriscience. S nimi jsme spokojeni, mají hlavně širokou nabídku.

anonym

mosoj, možná máš problém s pochopením psaného textu, ale to mě nepřekvapuje.Spíš mě překvapuje, že nejsi ani schopen obkreslit správně můj nick. Prznění nicku se považuje za hrubou urážku, a Tobě se to stává pravidelně.
Možná sis ve své zaslepenosti ani nevšimnul, že já na Tebe a Tvoje invektivy směrem ke mně nikterak nereaguji, ignoruji je, protože mi Tvoje jednání je zcela lhostejné. Tvoje jednání považuji za stejně nízké jako Tvoje znalosti. Řídím se tímto příslovím : Orel much nelapá!
Doporučila jsem Ti několikrát abys mě ignoroval, pokud Ti dělá potíže chovat se korektně a slušně, postupuj jako já a dělej, že neexistuji! Tvoje event. osobní výpady sem nepatří, když nedokážeš udržet svěrač, použij vnitřní poštu!
Mám i pro Tebe otevřený profil. 🙂
Tentokrát jsem se ozvala po dlouhé době jen proto, že chráním svůj nick a na to mám plné právo. Jinak Tě mám i nadále …víš kde!

mosoj

Jak víš že to patřilo na tebe když to není tvůj nick.
Nebo platí že každá potrefená husa se ozve ?