ona neví

Odblešení koťat

Máme skoro měsíční koťátka a dnes jsme si všimly, že mají blešky. Co proti tomu můžu dělat? Nejlepší by bylo dojít k veterináři, ale tento měsíc jsme už dali moc penízků za odčervovací pastu a musíme počkat do další výplaty… Je možno třeba nějakým šamponem určeným pro zvířata jakoby ,,nahnat čas"? Jsou to potvůrky, když se je snažíme vybrat vzpírají se… první dávku odčervení mají za sebou.

Odpovědi
anonym

Každý „miláček“, který občas pobíhá venku, donese nějaké parazitální "nadělení.
V drogerii Vám určitě poradí hned celou řadu šamponů, které slouží právě na tyto problémy. Z mých zkušeností u psa byl s blechami pořádek hned po prvním koupání a dost dlouho potom byl ještě klid. Kromě šamponů existují ještě přípravky, které se zvířeti vetřou na nejchoulostivější místa (místa s nejčastějším výskytem parazitů) a tím dojde rovněž k likvidaci parazitů. Mám odzkoušeno, že i tyto přípravky jsou spolehlivé. Nevzpomenu si teď sice na název ani jednoho z nich, ale pokaždé jsem byla nakoupit v drogerii a dobře mi poradili. Byla jsem se všemi přípravky opravdu spokojená.

ReHu

O domácím přípravku nevím. Existují šampony, ale nevím, jak by se koťátka udržela při tom šamponování a oplachování.
Důležité je udržovat místa, kde se pohybují v čistotě. Vysát či vyprat oblíbené pelíšky atd.

http://www.vet­centrum.cz/sto­dulky/lekar/773/o­setreni-proti-blecham-