didazrv

Cerviky u kocicky

Dobry den,chci se zeptat mame noveho kocourka ktereho ked sme prinesli bol zableseny,to sme do 3 hodin odblesili ale za 2 dni jsme zjistili ze ma v hovinkach cerviky a couhaji mu i s prdelky,horsi je ze mame este krome neho 2 kocicky a dva psy,potrebuju vedet jestli sme od neho mohly neco chytit i my nebo nase zviratka a co s tym mame delat a jestli mame nejak vycistit byt ,dekuju za odpoved

Nejlepší odpověď
beer

Pravděpodobně půjde o škrkavky, nutno navštívit veterináře! http://www.ve­terinarni-klinika.com/in­dex.php?str=clan­ky/skrkavky

Zdroj: vet.praxe

Další odpovědi
Reezo

Je možné aby červíci nakazili i ostatní zvířata nebo člověka. Pokud nemocná kočka kontaminuje svou zadnicí třeba ruku svého nového pána, který si pak nevědomky strčí třeba prst do pusy. Je třeba si uvědomit, že v oblasti análního otvoru jsou microskopická vajíčka červů, kteří čekají až budou moci kontaminovat oběť. Pokud si kočka umývá zadek, tak se kontaminuje červama pokaždé znova, když to udělá.

Může být kontaminováno teoreticky cokoliv, kde je její zadek. Klidně i v noci když spíte se může zadkem třeba otřív o váš obličej. Určitě bych nečekal na to, že to přejde. Pokud ještě nikdo další není kontaminován, tak to nemusí dlouho trvat kor mezi zvířaty.