anetadela1

kocourovi leze ze zadku bílé něco......Jsou to červi?

Dneska jsem zjistila, teda spíš dcera, že našemu koucourovi leze něco bílého ze zadku. Jsou to červi? Mám pocit, že už je má min. týden, podle chování našeho psa. Odmítá s ním být v pelechu i byl nervózní, když si tam měl lehnout. Zajímalo by mě, zda a jak dlouho přežijí mimo tělo a jestli jsme to mohli chytit i my. Prosím poraďte co mám dělat. Už jsem vyprala pelech, vyčistila jejich místo, ale nevím jestli to pomůže. Co mám dál ještě dělat. Zítra jdu na veterinu, ale bojím se aby to nechytly děti…

Nejlepší odpověď
ReHu

Chudák kocour. Proč čekáte více než týden?! A co to je něco? Pokud má červíky, tak to nevíte, že je potřeba kocoura pravidelně odčervovat? Odčervovací tablety koupíte v některých lékárnách nebo na veterině, dávkují se podle váhy. A pokud je má déle, raději bych tam s ním i zajela, aby se na něj doktor podíval.

Další odpovědi
Džanička

Přímo k veterináři nemusíte,ale kupte mu u něj tablety na odčervení,dávají se 2× ročně dvě dávky,kocoura si zvažte,aby Vám veterinář řekl přesné dávkování prášku,když mu tabletu podáte tak ta zabije vylíhnuté červi v těle,druhá tableta se dává po 14 dnech a zabije červi kteří byly při prvním odčervení jestě kukly,červ na vzduchu uschne.Pokud můžu poradit tak nechte tabletu aplikovat veterinářem.

alenka901

Ke skupině vnitřních parazitů patří roupy, hlísti, škrkavky, toxoplazmy, lejšmanie , piraplazmy, aj. Kočky jsou nejčastěji infikovány aksaridami a dost těžce onemocní.
Vnější příznaky onemocnění závisí na charakteru nemocí, avšak v mnoha případech se kočka projevuje jako slabá, jakoby líná, chce se schovat na tiché místo, její srst se kalí a ztrácí chuť k jídlu. Při podobných příznacích je nutné neodkladně vyhledat lékaře. Samoléčba není dovolena, protože kočka může velice rychle zahynout. Majitelé koček musejí znát kroky první pomoci při nejtypičtějších příznacích choroby.