Toman

Jak naučím kočku,aby chodila kadit na bedýnku?

Pouze tam močí. Velkou potřebu dělá vedle bedýnky, proč? Díky za radu

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak jí pořiďte ještě jednu bedýnku,dejte jí vedle stávající bedýnky,časem jí odstraňte a doufejte,že to kočce dojde,jinak budete muset mít dvě bedýnky.

Další odpovědi
BENYTA

Pokud máte dost místa,opravdu,jak píší ostatní,je nejlepší jednu přidat. Pokud jí bude ignorovat a dělat to dál,dejte jí na jiné místo,co nejdál od té čůrací.Pro kočičí čistotnost je přirozené,svůj výtvor zahrabat,tak se divím,že to jen udělá vedle a jde pryč.
Můj poslední kocour nalezenec si mě našel v zimě,tak musela přijít na řadu bedýnka,a ted kam s ní,strčila jsem jí pod stůl v rohu místnosti,takže měl i intimčo.Jednou jsem jí vymyla a zapoměla hned vrátit,tak se přesně v prostředku jejího místa objevilo vzorné hovínko,naštěstí nehledal alternativu pod postelí apod.
Jo,ne že bych to hovínko objevila zrakem…

atriplex

Nejprve změňte druh „kočkolitu“, pokud nepomůže ani to, změňte druh bedýnky, pokud to nepomůže, změňte umístění bedýnky. Pokud nepomůže ani to, tak už ji asi nezměníte.

ReHu

Doporučuje se na 1 kočku min 2 bedýnky. Na 2 kočky min 3 bednýnky. Ne vedle sebe, ale na různých místech, popř v různých místnostech, kam chodí ráda.
Kočka je v tomto občas vybíravá.
Je bedýnka dostatečně velká? Kocour tam vleze, otočí se a někdy mu také čouhá zadelka mimo.
Zkuste změnit náplň, je víc druhů a je potřeba to pravidelně čistit a měnit.
Také se prodávají spreje s nějakým pachem na přivábení, ale jak jsou účinné, nevím.

Holly

Ahoj…tohle mám doma taky…mám 2 kočky a 1 kocoura…2 bedínky jsou dobry napad my mame taky 1 nahore 2 dole…Ale naše kočky vykonavaj potrebu kdyz maji spinavy a uz hodne pouzity zachod a nebo protoze jim nevyhovuje kočkolit…zkus pravidelne cistit zachudek…pokud to nepomuze nebo to uz delas…zkus vymenit kočkolit…my pouzivame písek…kocky milujou hrabat v pisku…hodne se to potvrdilo…Nám to pomohlo… Zkus to a uvidis … ale kazda kocka je jina a ty urcite jednou prides nato proc to dela ;)

louhra

Mám už asi desátou kočku.Vždy od útlého věku.Myslím tím od kotěte.Nikdy jsem s tímto neměl problém.Sice se mě také stalo,že znečistili okolí,ale vždy to bylo ze zdravotních důvodů.Dříve,(to ještě nebyl kočkolit),jsem používal pouze písek.Výrazné problémy jsem prakticky nikdy neměl.Záchod jim dávám na nejméně frekventované místo v bytě.