BurTon

Jak vyřešit, když kocour močí vedle záchodu, ale kálet do něj jde?

Zdravím, s paní se potýkáme s problémem našeho kastrovaného osmiletého kocoura Sphynxe.
Poslední dobou chodí močit vedle záchodu, do nedávna to dělal pouze zřídka a pokaždé se mu zkoušeli kupovat jiné “kamínky”, popř. jiný záchod – velký, malý, s boudou, bez boudy, prostě tak, aby mu vyhovoval. Jde o to, že v místnosti ničí podlahu, tak se mu dávají vedle záchodu takové podušky, aby čůral případně na ně – jsou bezprostředně vedle záchodu a pod ním. Močit tedy chodí na podušky a kálet bezproblému do záchodu.
Krmivo – granule Purina, Friskies pro kastrované kočky a obden “kapsička” s masem od stejných značek, samozřejmě různé druhy. Vodu podáváme holou kohoutkovou.
Nevíte někdo co s ním, popř. radu.

Děkuji

Kocour močí vedle záchodu, ale kálet do ní jde.

Nejlepší odpověď
annas

Nedávno jsem sledovala pořad v TV,. kde terapeutka radila majitelce kocourka, který také močí mimo záchod.

  1. Může být zachlazený
  2. Změnili jste mu prostředí, proto je ve stresu
  3. Používáte nějaký sprej
  4. Místo, kam chodí, je třeba velmi dobře umýt, aby svou moč necítil
  5. Kocour močil v blízkosti dveří, když kolem nich procházel pes z horního bytu .

Kocour ho cítil, proto značkoval. Majitelka utěsnila škvíru pode dveřmi a kocour přestal.
6. Potřebuje odpočívat ve výšce, aby měl rozhled.

Víc si nepamatuji, zkuste si přečíst rady, na netu je jich hodně.

https://www.me­tropolevet.cz/stres-u-kocek-kocka-moci-mimo-zachod/

Další odpovědi
Drap

Značkuje i teritorium. Pusťte ho ven a nebude to dělat.