hippeace

Proč kocour chodí mimo kočkolit?

Ahoj, méme kocourka bude mu něco přes rok, a najednou se nám z ničeho nic začal počůrávat mimo záchod a následně i kadit mimo záchod. přemýšlela jsem čím by to mohlo být a pokud nebudu myslet na nemoc napadlo mne jen to že jsme měnili typ kočkolitu. Je možné že mu to nesedí a chodí jinam? Nikdy neměl takové problémy jen jednou se nám počůral když jsme mu zapoměli vyčistit záchod, ale to ted ani nejde když chodí jinam a kočkolit je čistý. Značkování to určitě není to poznám.

Odpovědi
Fyzik

To nebývá z nějaké nemoci, ale něco mu vadí. Třeba nemá klid nebo něco provedl a byl potrestán, nebo mu vadí to stelivo.

beer

Pokud kocour není kastrovaný, začíná jednoduše svoje teritorium značkovat. V těchto případech bývá většinou kastrace nutná.

Zdroj: Vet.praxe

Anduliska

Možná má na kočičí wc nějakou špatnou vzpomínku (něco ho např. vystrašilo) nebo se trochu začal „stydět“. Navrhovala bych mu koupit wc se stříškou, některé kočky to mají rády. (http://www.sel­ko.cz/foto/stred­ni/58205.jpg)

kubik!

zkuste koupit kočkolit, na který byl doteď zvyklí… Známý musí mít dva záchody, protože dřív používali hrudkující stelivo a chtěli začít používat silikagelové, kočce se silikagelové líbí, ale kocour na něj odmítá chodit…