Avatar uživatele
Secanda

Status studenta

Dobry den, chtela bych se zeptat, kdyz ted studuju vysku a vim ze propadnu ze uz ted jsem neudelala zapocty tak mam status studenta do 7 mesice…Podala jsme si prihlasku znova na stejnou skou.Ve skole mi rekli ze status studenta budu mit do 7 mesice a pak me jako ze z te skoly vyhodi..ale kdyz budu mit podanou novou prihlasku budu mit stale status studenta i o prazdninach?A ne­bo musim na pracak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5077 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

No jestli jsem to dobře pochopila,pokud budete mít potvrzení,že Vás od září přijmou,tak nemusíte.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Na níže uvedené stránce je o tom diskuse-odpověď tam určitě najdeš-nebo pak prostudovat vysokoškolský zá­kon.

http://www.pri­jimacky-nsz.cz/index.php?ac­tion=vthread&fo­rum=18&topic=201

Zdroj: http://www.pri­jimacky-nsz.cz/index.php?ac­tion=vthread&fo­rum=18&topic=201

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
1popelka1

Vlastní zkušenost – pokud tě přijmou zpět, na pracák o prázdninách nemusíš. Já třeba věděla až ke konci září, zda přijata jsem nebo ne, tak jsem musela přes prázdniny na pracák a nebo si platit zdravotní pojištění sama (VZP-1080,–). Pokud se rozhodneš pro placení pojištění, tak v případě, že tě na školu přijmou, dodáš pojišťovně potrvzení o studiu a oni ti peníze vrátí. Pokud se rozhodneš pro pracák – řekni jim v jaké si situaci, nastává to samé – předáš jim pak potvrzení o studiu a stornuji tě na pracáku a nikde v záznamech nebude, že jsi na pracáku byla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

Pokud si po NEDODĚLÁNÍ jedné vysoké školy podáte přihlášku na jinou vysokou školu, tak budete mít v období MEZI těmito dvěma vysokými školami status ´studenta´, ale nejdéle 3 měsíce.

Neznámým datum (pro mě) je datum ukončení…, což lze odvodit dle ustanovení § 56 zákona o vysokých školách.


Zákon č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře

§14/2.c)
Za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání se považuje také doba od UKONČENÍ STUDIA na vysoké škole do dne, kdy se dítě stalo studentem téže nebo jiné vysoké školy, pokud studium na téže nebo jiné vysoké škole bezprostředně navazuje na ukončení studia na vysoké škole, nejdéle však doba tří kalendářních měsíců následujících po kalendářním měsíci, v němž dítě ukončilo studium na vysoké škole(…)


Zákon č.111/1998 Sb. o vysokých školách

§ 56
(1.b) Studium se dále UKONČUJE nesplní-li student požadavky vyplývající ze studijního programu podle studijního a zkušebního řádu,
(2) Dnem ukončení studia podle odstavce 1 písm. b) je DEN STANOVENÝ studijním a zkušebním řádem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek