Kincl

Vysoká škola- statut studenta

Dobrý den, od září jsem nastoupil na VŠ chodil jsem tam cca dva měsíce a teď jsem tam dva měsíce, nebyl kamarád zjistil, ze studijního, že „vyhodit“ studenty lze až v Novém akademickém roku, tedy v září a během studia, může student pouze sám přerušit studium. Tak se právě teď snažím sehnat práci a pak následně ukončit studium. A tak se chci zeptat pokud člen rodiny, donesl do práce potvrzení o studiu a já zrušim studium třeba v březnu a v ten měsíc, to člen rodiny řekne i v práci, musí něco doplácet za těch pár měsíců od září nebo ne? (jedná se o úlevy nebo jak to nazvat když je jeden z „dětí“ student) díky moc

Odpovědi
ivzez

Každá VŠ to má trochu jinak. „Zjištění Vašeho kamaráda“ mi ale přijde nepravděpodobné. Nesložíte-li zkoušky, ukončí podle mne škola studium dříve.
Doporučuji zajít si na studijní oddělení a tam si zjistit, jak to přesně je. Teprve v návaznosti na přesné informace má smysl řešit zbytek dotazu.

Zamýšlíte studium úplně ukončit, nebo zvažujete možnost ve studiu někdy pokračovat nebo začít studovat na jiné VŠ? Pokud byste chtěl později studovat dále/znovu, mohl by Vám rok, který byste takto zbytečně promrhal, chybět (může se stát, že budete muset za studium platit).

da ny

Díky „studentům“, kteří i úmyslně nestudují, jen si chtějí na půl roku (semestr) udržet statut studenta, aby nemuseli platit zdravotní pojištění (pracují na černo nebo se poflakují) ⇒ většina VŠ zpřísňuje kritéria. Proto po nevykonaných zkouškách studium s takovým studentem letos ukončují hned (pokud nedojde k jiné dohodě, odložení atp.).
Úleva na daních pro rodiče a zaplacení zdravotního pojištění státem by tak mělo platit k datu ukončení studia.

Kincl

Mám v plánu zanechat této VŠ nadobro a v září jít jinam.
Jinak odpověď kamarádovi byla tato
"Dobrý den,
ze studia Vás můžeme vyřadit až v září 2014, pokud nesplníte postup do vyššího ročníku a nepřijdete k zápisu. Studium můžeme ukončit až 30 dní od doručení rozhodnutí – cca říjen/listopad 2014.
Během akademického roku můžeme ukončit studium pouze na vlastní žádost studenta
S pozdravem ******