Statut studenta

Moje dcera ukončí k 28.2.2010 VŠ. Od září chce nastoupit na jazykovou školu.Bude pak mít možnost získat statut studenta? Jak postupovat, aby statut studenta získala?

Odpovědi
Nuk nuk

Její současný statut studenta končí dnem, kdy dokončí studium na stávající škole.
Co se týče té jazykové školy, drtivá většina těchto škol nespadá do běžného vzdělávání a nejsou nijak kryty Ministerstvem školství, proto jejich studenti statut studenta nedostávají. Bude to chtít zjistit si, zda škola, kam se dcera hlásí je akreditovaná či nikoliv.To zjistíte buď u vedení školy samotné nebo i na ministerstvu školství. POkud bude dcera studovat denně a škola akreditovaná je, bude stačit, aby Vám její ředitel statut potvrdil. Pokud není, pak ten statu dcera asi nijak nezíská.

mj81

Já byl po třech letech neúspěšného studia na VŠ „odejit“, takže jsem šel na jazykovku. Musel jsem si rok sám platit sociální a zdravotní pojištění, ale například na studentský průkaz ISIC nebo na studentské předplatné v MHD mi zůstal. Moji spolužáci, kteří šli na jazykovku hned po maturitě, ovšem pojištění platit nemuseli.