vopice

Status studenta

Zdravím,
v červnu jsem úspěšně ukončila studium na VOŠ a od října nastupuji na VŠ – zajímalo by mě, zda-li mi status studenta zůstává až do nástupu na VŠ.
Za odpovědi díky všem 🙂

Nejlepší odpověď
1popelka1

Status studenta máte po složení maturitní zkoušky (nebo
absolutoria na VOŠ) až do konce prázdnin. Pokud
plynule přejdete na denní studium, nemusíte se o nic
starat.
• Status studenta ztrácíte v případě že: přerušíte studium,
ukončíte studium, nebo řádně zakončíte studium.
• V posledním případě jste studentem do konce
kalendářního měsíce který následuje po měsíci, ve
kterém složíte závěrečné zkoušky.
• Pro zdravotní pojišťovnu a pro správu sociálního
zabezpečení jste studentem jen do 26 let.
http://www.eu­roskop.cz/galle­ry/13/3933-pruvodce_absol­venta_svetem_pra­ce_a_studia.pdf

Student přestává být studentem VOŠ dnem následujícím po dni, kdy úspěšně zakončí studium závěrečnou zkouškou (§ 102 odst. 7 zákona č. 561/2004 Sb.). Doba prázdnin (tedy do konce srpna), až na výjimky, je ještě považována za dobou soustavné přípravy na budoucí povolání a sociální i zdravotní pojištění hradí stát.
http://www.prav­nik.cz/forum/to­pic/2487/vyssi-odborna-skola.html