PatrikH

Měl bych stále status studenta na VŠ, kdybych teď začal pracovat a nejspíše nechodil na většinu přednášek a cvičení?

Jsem na VŠ, ale vidím , že jsem si vybral obor u kterého se velmi trápím a moc mě nebaví. Mám v plánu si najít nějakou brigádu, počkat do dalších příjímacích zkoušek a zkusit za další rok jiný obor. Má otázka zní, jak je to se statusem studenta, kdybych teď začal někde pracovat a nejspíše nechodil na většinu přednášek a cvičení. Bude status platit do konce semestru (leden,únor) ,nebo přestane platit jakmile překročím nějakou absenci(max. 2 omluvené cvičení atd.)? Máte s tím někdo zkušenosti, nebo znáte nějakého známého s podobným problémem a dokážete mně poradit? (Jsem v prvním ročníku na MUNI.)

Děkuji za rady :)

Nejlepší odpověď
zelí

Status studenta bys měl mít až do konce semestru.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Student vysoké školy, který neví, že na konci otázky se píše otazník?
No, dle mého názoru ti statut studenta končí tehdy, jakmile ukončíš studium. Do osmi dnů jsi povinen toto nahlásit – např. na sociálce, která vyplácí přídavky.