karolína006

Status studenta

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Minulý rok jsem úspěšně odmaturovala, ale nedostala jsem se na vysokou školu. Proto jsem nastoupila na zkrácené studium na obor kadeřník(toto studium je na rok), abych byla stále studentem. Chtěla bych, ale studium předčasně ukončit. Status studenta ztratím hned po předčasném ukončení? A obnoví se mi status studenta, když se letos na vysokou dostanu? Předem děkuji za odpověďi.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Status ztratíš dnem ukočení studia, ale když později nastoupíš opět na denní studium, tak se ti status obnoví.

Další odpovědi
Drap

Ano, všechny studentské výhody by měly být ukončeny tím okamžikem jak ukončíš vzdělávání. Pokud začneš znovu studovat , status studenta se ti obnoví. Maximálně však do věku 26 let.