MonkeyKing

Vzděláváte se ve volném čase?

Dobrovolně? Čtete odborné knihy, díváte se na dokumenty a vzdělávací pořady, navštěvujete přednášky, namáháte mozek?

Nejlepší odpověď
marci1

Ano

Samozřejmě. Nikdo neví vše a svět se vyvíjí, stále se objevuje něco nového, zajímavého a kdo se nevzdělává, tak stárne. 🙂
„Každý, kdo se přestane učit, je starý, ať je mu 20 nebo 80. Každý, kdo se stále učí, zůstává mladý. Je nejlepší v životě zůstat mladý.“
Henry Ford

Další odpovědi
ivzez

Ano

Nikdy jsem se vzdělávat nepřestala.

dubraro

Ano

Samozřejmě. Jak kvůli práci, tak z vlastního zájmu.

quentos

Ano

Ano a rád. Jelikož hraju závodně scrabble, musím si neustále rozšiřovat slovní zásobu, takže nejenže čtu odborné knihy (včetně slovníků) a články, ale občas i zhlédnu nějaký ten dokument nebo navštívím přednášku.

jirka F

Ano

Samoučení mě baví.

lucille

Ano

Jiří Bohumil

Ano

Kdykoliv, kdekoliv a v čemkoliv. V dřívější době nucen i povoláním, ale i jako zábava, nyní už pouze jako zábava. V širokém rozsahu různých, zejména technických oborů. A nejsem zastáncem hesla „devět řemesel, desáté bída“. Vždy, v celém mém životě, mi vzdělávání, v různých oborech, přinášelo prospěch i radost. „Holt“ Ferda mravenec.

Tw!st

Ano

Denně se zabývám osobním rozvojem a zlepšováním svých znalostí a schopností v tom, co mě baví a živí zároveň.

Roman71

Ano

..stále je co se učit a nikdy nebudu vědět všechno, co bych vědět chtěl.
Je to věčná motivace k sebevzdělává­ní. :)

Satan Anděl

Ano

Čím víc vím,tím víc vím,že nic nevím … tohle nemám od nějakýho homéra či koho taky jsem k tomuto závěru došel.Vždy když narazím an něco velkolepého jsem z toho paf a šíre obsahu informací je tak obrovská,že si jen řeknu jak moc malý a hloupý jsem červ na této planetě.Svět je obrovský né en země a náš vesmír ale dimenze paralery mezi prostory a podobně tím jsem unešen.Jsem velmi zvědavý a přes vědu a reálné zážitky s mrtvými či vyšími jsem se dostal dnes na úroveň myšlení dosti dalekou.Vždy myslím že vím všechno ale všechno neví nikdo a když se dostanu za to ,,moje všechno´´ zjistím že je to mnohem víc.A to je další věc proč jsem řekl počáteční větu.Velmi zajímavá je kupříkladu egypská,čínská a hlavně antická mysterologie věda a historie.To by ste koukali co je třeba noemova archa a podobně.všechny tyto věci byli ale vepsány do bible byli pouze krátké věty s obrovským informačním rozsahem.A díky novým poznatkům mě to háže zpět do věcí již objevených.A to je asi ta největší prdel,že si myslím bůh ví na co jsem nepřišel ale přitom jsou to informace již několikrát převykládány a pořád znovu dokola objevovány.Jelikož nikdy nebyli světem pořádně pochopeni a je to takový bludný informační kruh.A postup evoluce nějaké věci vyplívají na porch a objevují se dnes jako hrozně nové vymoženosti XD Ale přitom jsou to staré věci nám obyčejným nepřístupné či jen těžko dohledatelné.ještě že tu byli pání vědci co dostávali z ultimátního vědomí dosti informací pro další evoluční kroky.Jsme hrozně zaostalý barmabaři a dnešní dobu vnímám jako počátek nové evoluce v rozvoji.Jsme na půli cesty mezi barbarstvým technikou a mentálním vnímání světa …Děkuji Lucius

Weirdquestio

Ano

Pokud mě to baví.

Čtu si články třeba na technetu nebo něco o zvířatech.
A mimojiné se člověk může učit i zde.

Sebevědomí

Ano

Jane311

Ano

Klaproth

Ne, chci být hlupákem navždy

Vzdělávání bolí.

lota

Ano

Snažím se, ale kdoví, jestli to na něco je. Možná budu hlupákem navždy.

Kajoch

Ano

MDemcak

Ano

MandiceL

Ano

Zdendoslav

Ano

Ametyst

Ano

Učím se nová slovíčka,poslouchám cizí jazyk, učím se znát rostliny, a kvůli nákupu potravin i nebezpečná éčka.

cappuccino

Ano

Vzdelavam se neustale ale tak nejak zjistuji, ze cim vic toho vim, tim vic zjistuji, ze toho jeste spoustu nevim. Ale to uz snad nekdo rek´ prede mnou, ne?:)

crybaby

Ano

AlenaRo

Ano

prozaik

Ano. Ostatně žádný „volný čas“ nemám…