Odpovědi.cz

Soutěž je u konce, rozdáváme termohrnky, a kdo vyhrál?

Cestování – orestez
Proč se Severní a Jižní Amerika považuje za jeden kontinent?

Hudba a film – IceT
Jak vznikly názvy a loga jednotlivých filmových studií?

Kultura a společnost – Hapiky
Kdy a na který vynález či dílo byl poprvé uplatněn patent?

Právo – ivzez
Jek je to s obrázky v internetu? Smí si kdokoliv stáhnout kterýkoliv obrázek a vložit jej kamkoliv jinam?

Sport – Smackdown
Mohou se vyskytnout psychické obtíže u sportovce, který pravidelně sportuje a časem přestane sportovat?

Vzdělání a práce – Kepler
Jaké/které povolání považujete za nejodpovědnější a nejnáročnější?

Auta a doprava – marci1
Co říkáte na to, že EU chce od r. 2021 on-line sledovat spotřebu všech aut?

Elektronika – bolak
Je nějaká aplikace na mobil, která by zaznamenávala na mapě místa, kde byl přístupný nezaheslovaný wi-fi internet?

Vaření a jídlo – Drap
Proč se utopenec jmenuje utopenec? Kde vzal své jméno?

Nakupování – nimecacek
Jak vzniklo slovo akce „black-friday“?

Příroda a životní prostředí – JájsemRaibek
Proč jsme do školy sušili a nosili kůru z pomerančů?

Věda – Found
Döringova typologie učitelů vychází z typologie šesti osobností, ale lze do ní zařadit kohokoliv z učitelského o­boru?

Zdraví – Zjentek
Potlačují tedy účinky konopí popsané choroby, anebo je právě naopak prohlubují?

Bydlení a zahrada – quentos
Jak nejlépe zacházet na podzim a v zimě s (ústředním) topením?

Finance – marketa54321
Musím bance podepsat souhlas s použitím osobních údajů k marketingovým účelům?

Krása – pizlicka
Co považujete za skutečnou krásu člověka?

Počítače a internet – led
Čo robiť? Jazykový problém. Bezplatné upgrade do Windows 10 z nižšej verzie.

Rodina a vztahy – annas
Žijí-li dva na hromádce, jde o hromádku peněz? Jak řeší rozpory, tvrdí-li on, že vydělá dost, ona, že to nestojí za nic?

Hobby a volná čas – TATAR
Která kniha pozvedne mysl?

Zvířata – Natalka 2010
Dělá někdo z vás dog trekking?

Výhercům gratulujeme!
Pro zaslání termohrnku nám napište na e-mail info@odpovedi.cz doručovací údaje, kam máme cenu poslat.
Děkujeme.

Tým Odpovědi.cz

Nejlepší odpověď
bolak

Dík. Termohrnek mi prosím zašlete e-mailem.

Další odpovědi
klumprt

Blahopřeji výhercům. Že jsem nevyhrál, mne nemrzí, neboť mám placatku a ta mne dovede zahřát na cestách ještě mocněji nežli nějaký termohrnek.

😉

JájsemRaibek

Děkuji za výběr otázky jako výherní.

Prosím bolaka o zveřejnění fotografie jak z doručeného termohrnku popíjí :D

aliendrone

Jéje – já jsem nevyhrál, dobře mi tak – nemám dávat blbé otázky! :D :D :D

Blahopřeji všem vítězům!

iceT

Jééé, děkujůůůů…

led

Vyhrali všetci, nielen „zvedavci“ a súťažiaci so svojimi otázkami, ale aj nesúťažiaci svojimi odpoveďami. Blahoželám všetkým zúčastneným.

Ale napriek zvýšenému počtu príspevkov, si neodpustím aj mierne pozastavenie sa nad úrovňou a zameraním niektorých menej vhodných príspevkov.
„Ľudia nestrieľajte! Sú tu ľudia!“

K výhre…
Ďakujem. Som prekvapená, pretože moje otázku som nepovažovala za súťažnú, ale aktuálne za „malý krok pre človeka, ale veľký skok pre ľudstvo“(americký astronaut Neil Armstrong).

ivzez

Děkuji.
(A to jsem se bála, že tahle otázka bude smazána.)

Smackdown

Tak to čumim, díky.

hapiky

Tak nevím. Nejsem puntičkář, to ne, ale já jsem hapiky s malým h, byla to opravdu moje otázka která vyhrála kulturu, cením si toho, myslíte, že si termohrnek zasloužím i když jsem hapiky s malým h?

pizlicka

Děkujiii!! jupííííí.boláku,ty jsi mě totálně zblbnul,že jsem sem dala taky svůj mejl 😁

orestez

Netušil jsem, že jde o tak obrovskou akci s více hrnky. Vypadalo to na jeden hrnek. Co

teď? Svoje výhrady proti posunovacímu víčku a vytékající kávě v tramvaji, to jsem psal

do komentu. To je ten stejný hrnek od přítelkyně. Tento typ hrnku jsem shodil z

výšky, z lešení, asi to letělo 15 metrů. Víčko je trochu zmáčklé, ale celkově funguje.

vypadá furt dobře a je použitelnej.

Hrnky hrnky.

Víte, já bych uvítal víc triko, takové to levné tenčí, jak se v tom nedá potit, bez

rukávů. Ale víc čepici. Dokážu přijmout takový dar a mít to pak doma schovaný.. Vždyť kdo mě sledujete, musím na svou obranu sdělit, že někdy píšu pod vlivem 10 ks Argus Maestic, no, asi přejdu na

původní Zlatopramen 11°. Nikdy bych neuvěřil, že jsem schopen vyplodit otázku, která by

byla zařazena do soutěže. V plynulým týdnu v mé mysli jsem tento výherní hrnek měl a

daroval ho dál. Dal bych hrnek těm mladším, ale spíš rád vzpomenu na zdejšího uživatele

https://www.od­povedi.cz/user-profile/questi­on/5125 Dušan Orlík. Pro jeho klidné chování

bez konfliktů. Vždyť to je viditelné. Proč by podával zajímavou otázku, aby se

zveličil, nebo byl zvolen k výhře za otázku? Potom za ním bych zvolil za Miss Hrnek

uživatele cukrar. Zjevuje užitečnosti z práv z oblasti střílení řidičů špatnými opilci

zákonů. Objevuje vady na stavbách, sleduje trendy v zateplování budov, své postřehy a

náhledy dává do veřejného placu.

No, ano, osobně, ani z MHD tyto 2 lidi neznám. Ale přece by bylo nošení dříví do lesa

hrnky nehrnky hrnout do správců. Bdělý Kventoš, ať už je jaký je, něco si z účasti

soutěže něco přiveze.
Nebo statečná dáma s vědeckou duší, snad nebývá vidět často v kuchyni, která rozhýbala tento web, že přicházeli výzkumníci a měřili nás tady. Ano, tak to bylo. A ta paní učitelka je z Olmecu. Ovšem neovšem, proč by měla naše učitelka, která

teď hněte těsto s ořechy, pít vodu na zapití prášku proti kyselosti žaludku z plechového

termohrnku? Jistě by přiběhly vnoučata a přes hrnek daly prkýnko a krátily by si s ním čas

jako na domácím skateboardu.
Jsou zde Ivzez, nebo ještě další vědecké a citliví lidičky. Tak OK. Jak jsem napsal, těm mladším, těm věnujte.

zjentek

Mně se zdá, že ten „Alzaplast inside“ je nějak měkčenej, nebo co, asi ftaláty, fakt je to takový heboučký… jedaly by se f tom třeba radějc ohřívat promrzlý údy? Zkoušel to někdo před rozesláním?

gagaga

bolak, a pak mi ho prosim preposlete, take bych se rada napila..
diky

  • iv-

bolak

to se ví..

ivzez

@Led:
Já to mám stejné jako Vy → nesoutěžila jsem.

Otázku jsem položila kvůli tomu, že se zase začalo objevovat více obrázků
bez uvedení zdroje. Někdy zdroj není nutný → pokud je to uvedeno u obrázku
ve zdroji.
Takové obrázky sem vkládá např. Kepler (tímto se mu omlovám za své podezření).

Ale většina obrázků už zdroj mít uveden měla.

____

Poznámka:
Ono se netýká jenom obrázků. Zajímá mne právo a autorské právo obzvláště → hlavně kvůli tomu, jak snadné je jeho porušování. Někteří lidé se domnívají*), že když něco jde, tak se to i smí.

*) Viz např. dnešní otázka na zabavení notebooku policií „jenom kvůli vkládání filmů na UložTo“: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-normalni-aby-policie-nekomu-sebrala-notebook-jenom-proto-ze-na-internet-daval-filmy-ke-stazeni

Ale tak jednoduché to není…

led

Ale tak jednoduché to není… autorské právo – najhoršie je, keď to porušujú sami autori – tomuto vykrádaniu sameho seba sa niekedy hovorí vykrádanie hrobov. Najviac je to cítiť v hudbe. U vykrádaní cudzich autorov je to jasné, ale keď mnohí títo vykrádači sa „zastavia v otvorených dverách a dnu už nevojdú“… No, je to stíhateľné, alebo nie?
Ak niekto tu použije, skopíruje dávny príspevok iného z čias „predhistorických“, ale možno i dnešných a vydáva ho (niekedy s malou úpravou) za svoju myšlienku, je to porušenie autorského práva, alebo len pravidla slušnosti? No, je to stíhateľné, alebo nie?

annas

Děkuji. Usmálo se na mě usmálo štěstí. Nebo že by už bylo unavené? 🙂

hapiky

aliendrone: Nedáváš blbé otázky, jen některé odpovědi jsou tzv.prošpikované určitým svérázným postojem, logicky alespoň pro mě nepochopeným. Když bych měl být konkrétní, tak třeba: jestli v srdci cítíš Boha stvořitele, je to ten samý Bůh, o kterém je řeč v písmě svatém. Vytvářet si svého boha podle svých představ , vede k právě (asi nevědomě) k falešným iluzím a modlám. Vždyť jedno z jeho přikázání říká: Nebudeš míti žádného jiného boha přede mnou. Já jsem jediný Bůh.

aliendrone

:)

Víš, židé, křesťané i muslimové uznávají jediného boha. Toho samého mimochodem. Jenže – kdo z nich má pravdu? Nemůžou přeci mít pravdu všichni (když si navzájem odporují), nemyslíš?

Jednoduché by bylo říci, že judaismus coby nejstarší abrahámovské náboženství je to pravé a všechny další „vylepšení“ – tedy křesťanství a islám jsou jen bludy.

Jenže tak jednoduché to není. Dnes víme dobře, že Starý zákon je snůška víceméně vykradených mnohem starších textů které byly sepsány v době, kdy (s trochou nadsázky) židé ještě v podstatě lezli po stromech. (typicky legenda o potopě je židovská čórka ze sumerského Eposu o Gilgamešovi [spíše z akkadské verze] atd. atd.)

To, že někde někdo něco napíše ještě neznamená, že je to slovo Boží – i kdyby to tvrdilo prakticky celé lidstvo. Známe z historie příklady, kdy praktiky všichni věděli, že např. Země je placatá, jelikož kdyby byla kulatá, museli by „lidé dole“ z ní spadnout do pekla, bububu!

Dnes víme o tzv. „svatých knihách“ nesrovnatelně víc, než kdysi. Že se v Bibli píší nějaká přikázání ještě neznamená, že jsou od Boha. A to, že nějaký církevní pedofil se Biblí ohání (hlavně se vyzpovídej a přispěj na kostel) není důkaz pravdivosti Bible, zvláště ve světle minulých zločinů, které církev spáchala „ve jménu božím“! JE to právě naopak – důvod k maximálním pochybnostem.

Osobně jsem přesvědčen, že chápání Boží existence (všimni si, že vždycky rozlišuji mezi bohem a Bohem) je na samé hranici lidských mentálních schopností (byť by byly sebevětší). BŮH je něco tak úžasného (myslím), že to asi nejde popsat kvalitativně ani kvantitativně.

Nemůžu ti ani ve stručnosti popsat, proč následující tvrzení považuji za oprávněné, bylo by to na celou knihu (možná víc). Takže:

NEMYSLÍM SI, ŽE BŮH CHCE, ABYCHOM V NĚJ VĚŘILI! (k čemu také, věřit můžu v cokoliv, když chci, třeba i v to, že za 10 minut porodím zlatou cihlu) :D :D :D
BŮH MYSLÍM CHCE, ABYCHOM HO HLEDALI!! A pokud možno našli. A když Boha najdeš, NEPOTŘEBUJEŠ v něj věřit, jednodušše proto, že VÍŠ!!

Jenže ono to hledání není vůbec jednoduché, víš? Rozhodně MNOHEM těžší, než nějaká přiblbá víra. (sorry)

Ale jinak jsem svými „svéráznými“ postoji svému okolí už dostatečně znám, takže si tím ti, kteří mne znají déle už nelámou hlavu. Proč také, prostě jsem už takový, no. :D ;)

hapiky

Pro nás lidi je obrovská výhoda v tom, že nás všechny Bůh miluje i když si to mnohdy nezasloužíme. Dát vždy každému novou šanci dokáže jen Bůh.

aliendrone

hapiky>>>
Ženy ti jistě řeknou, že není důležité jak veliké máš „h“ v nicku, MNOHEM DŮLEŽITĚJŠÍ je velikost něčeho jiného! ;) :D :D

Takže – zasloužíš si termohrnek, protože jsi ho vyhrál i s malým „h“, tak proto!

hapiky

Ok, díky, stejně se ale jako velikán necítím, jen se asi štístko pozastavilo.....

JájsemRaibek

hapiky-jsi velikán v kultuře, proto to velký H :D
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-a-na-ktery-vynalez-ci-dilo-byl-poprve-uplatnen-patent

hapiky

JájsemRaibek: Dík, ale do kultury jen fušuju, moje oblíbená kategorie je Aktuality a zábava!