Je normální, aby policie někomu sebrala notebook jenom proto, že na internet dával filmy ke stažení?

Nedokážu tuhle situaci pochopit – chtěla jsem si stáhnout z Ulož.to nové díly Šmoulů,ale když jsem se zeptala,proč tam ty nové díly nejsou,tak mi jeden uživatel napsal,že mu policie sebrala notebook a nové Šmouly už tam nahrávat nebude. A prý mu ten notebook sebrali kvůli pirátství. Je tohle vůbec notmální? Má vůbec policie právo někomu brát jeho notebook jen proto,že na internet nahrává filmy?

Nejlepší odpověď
Dochy

Ano, šířit autorsky chráněná díla bez licence je trestný čin. Policie jej může zabavit jako důkaz k prozkoumání (později by musela vrátit)

Také by bylo možné že notebook propadne státu jakožto předmět použitý pro páchání trestné činnosti.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… ty je stahovat můžeš, on je tam ale bohužel nahrávat nesmí, je to opravdu pirátství, porušování autorských práv (to není můj názor, to je fakt) …

Drap

Připadá mi to zcela normální. A je dobře že policie prosazuje dodržování zákona. Je jedno čeho se zákon týká.

ivzez

»Má vůbec policie právo někomu brát jeho notebook jen proto,že na internet nahrává filmy?«

Ten, kdo na internet nahrává filmy, porušuje zákon.
Zabavení notebooku je to nejmenší → hrozí mu větší trest.

Lamalam

Ano, policie má na to právo. Prostuduj si § 78 a § 79 trestního řádu č. 141/1961 Sb.

Emefej

Ano, je to normální a plně to schvaluji.

anonym

Samozřejmě právo na to má, jde o důkazní materiál a krádež duševního vlastnictví je pořád krádež, tedy šetři se jako trestný čin či přestupek podle výše způsobené škody.

Uložto je server který na podobných zlodějinách parazituje a vydělává, přitom se tvářít že o tom vlastně vůbec neví a celou dobu jsou přesvědčeni že si tam lidé veměňují jen svoje fotografie z dovolené 🙂

anonym

Autorské právo je pitomost! Já ho nesnáším! Chci aby zmizelo navždycky!

anonym

Pak zmizí i kvalitní autorská díla protože nikdo nebude motivován je vůbec vytvářet … tvůj názor je dětinský a vlastně docela ubohý. Podporuješ situaci kdy někdo něco vytvoří a ty automaticky získáš právo ho o to připravit a ještě na tom třeba sám vydělávat, hezky si představuješ spravedlnost …

ivzez

Autoři mají právo na ochranu svých děl.
Šířit cizí díla bez souhlasu autorů je krádež stejně jako když
někdo něco ukradne komukoliv jinému nebo v obchodě.

Co budeš dělat, až něco vytvoříš a někdo to začne šířit
bez tvého souhlasu nebo dokonce pod svým jménem?