Zvědavý

Slyšeli jste o nějaké vhodné hudbě k učení?

Hledám něco, co by mi pomohlo lépe se soustředit. Něco uklidňujícího, ale zároveň dynamického. Pokud byste třeba o něčem věděli, napište to prosím. Díky

Nejlepší odpověď
Autista

Žádná hudba není vhodná k učení, nejlepší je ticho a klid, i když se to tak nezdá, hudba hodně rozptyluje a pak si nic nezapamatuješ, ale nejhorší je ta, kde se zpívá, a ani klasika není dobrá, hudba je dobrá na usínání a na malbu/kresbu, a to nějaká mnišská/klasika, zpívaná nebo jinak s hrubými tóny je nejhorší pro všechny aktivity krom cvičení.

Další odpovědi
dubraro

Je to individuální. Nejlepší je ticho, ale jsou případy, kdy i hlasitá hudba se hodí, protože odstíní jiné ještě rušivější zvuky.

DoTazatel

Klasická hudba je k tomu dobrá. Nejlepší je ale asi ten žánr, který má člověk nejraději.

Zkus rock, pop, electro,… Imagine Dragons, Coldplay.

Najdi si svůj způsob, jak se ti bude nejlíp učit. Někteří se špatně učí při hudbě, jiní na ni nedají dopustit a nedokázali by se bez ní učit a jiní ji zase poslouchají (a mají sluchátka) jen třeba proto, aby odbourali jiné rušivé elementy.

Kelt

Hudba by měla člověka motivovat, nabudit k nějaké činnosti, tedy i k učení. A nějaká univerzální hudba není. Záleží na spoustě faktorů, intenzita, barva tónů nástrojů, rytmus a podobně. A jeden den mi stejná hudba může znít jako andělské zpěvy a druhý den jako rozladěné pekelné kvarteto.
Každý člověk se dokáže motivovat na určitou činnost, když provede nějaké akce v daném pořadí například si něco řekne, na něco se podívá, má nějaký pocit a podobně.