Nancy Novotn

Mohu se naučit zpívat sama doma bez učitele?

Dobrý den, mám takovou jednu otázku: je možné, abych se naučila zpívat sama doma bez nějakého učitele? Děkuji.

Nejlepší odpověď
zeeue

V prvé řadě doporučuji se nejprve nahrát, jak zpíváš, a pak si tuto nahrávku poslechnout. Je to skvělý (a snad asi i jediný) způsob, jak slyšet zpívat sám sebe z pohledu objektivního posluchače. Častý problém bývá v tom, že člověk, který zpívá, má pocit, že zpívá skvěle a nedokáže slyšet vlastní ‚faleš‘.
Pokud z této nahrávky shledáš, že máš talent (bez kterého zpívat jde těžko i s učitelem), pak si zkus stáhnout aplikaci, která tě dokáže nahrávat, jak zpíváš a zároveň to i hned pouštět z repro (či do sluchátek) – je důležité se neustále poslouchat.

Pokud umíš anglicky, tady jsou nějaké tipy na self vocal coaching:
http://www.vo­calist.org.uk/e­xercises.html
https://www.wi­kihow.com/Impro­ve-Your-Singing-Voice-Without-Taking-Singing-Lessons

Další odpovědi
ivzez

Nancy, teoreticky to možné je, ale nedoporučovala bych to.

K výuce zpěvu nestačí jenom talent a nezpívat falešně.

Je potřeba správně „posadit“ hlas i dech, naučit se dechovou a hlasovou techniku.
Budeš-li se učit sama, můžeš se některé věci naučit špatně a v budoucnu se získané zlozvyky odstraňují zdlouhavě a těžko, někdy (někomu) se to nepodaří nikdy.

Alespoň v začátcích je dobré se učit zpívat s učitelem.

zjentek

Jistě, jako zpěvačka se můžeš i narodit ;)