Kepler

Je lepší shořet než vyhasnout? Právě před 25 lety (5/4 1994) zemřel Kurt Cobain…

Kurt Cobain zemřel právě před 25 lety, zařadil se tak mezi stejně předčasně zesnulé hvězdy jako Janis Joplin, Jim Morrison anebo Jimi Hendrix. https://magazin­.aktualne.cz/25-let-od-smrti-idolu-alternativniho-rocku-kurt-cobain-je-i/r~767e192c5­6a711e9b5e8ac1f6b220e­e8/?utm_source=cen­trumHP&utm_me­dium=newsbox&ut­m_content=defau­lt&utm_term=po­sition-1&utm_campaig­n=Aktualne Jak to vidíte?

https://pixaba­y.com/cs/images/se­arch/ohe%C5%88/

Nejlepší odpověď
annas

Vzpomínka na Kurta Cobaina: 25 let po smrti

Uplynulo 25 let od tragické smrti Kurta Cobaina a fanoušci stále truchlí nad ztrátou zpěváka Nirvany, který spáchal sebevraždu na vrcholu své slávy.

Týden před tím, než Cobain skončil svůj život počátkem roku 1994, byl jeho manažer, veterán hudebního průmyslu Danny Goldberg, jedním z několika lidí, kteří se mu snažili pomoct dostat se ze závislosti na heroinu. Bohužel to nešlo dobře. Kurt byl v obrovské depresi. Nebyl rád, že Goldberga vidí.

Ve své nové knize Serving the Servant: Vzpomínka na Kurta Cobaina Goldberg zmínil kontroverzní teorii o tom, proč se Kurt Cobain mohl zastřelit v podkroví svého domova v Seattlu.

Rozhodnutí Kurta Cobaina vzít si vlastní život mohlo být ovlivněno možným poraněním mozku kvůli předávkování drogami při návštěvě v Římě asi před 6 týdny

Goldberg. „Lidé jsou nešťastní, lidé mají problémy s drogami, ale faktem je, že většina lidí, kteří jsou nešťastní a mají problém s drogami, se nezabijí.“

https://www.scmp­.com/lifestyle/en­tertainment/ar­ticle/3004681
/remembering-kurt-cobain-25-years-after-singers-death

Jenže Goldbergova slova rozhodnutí nezvrátila… Byla to Kurtova volba …, byl na vrcholu své slávy, ale drogy ho vyčerpaly – záleží na tom, z kterého úhlu pohledu se na slova díváme – jako zpěváka, nebo jako narkomana?

Obrazné vyjádření. Když něco shoří, tak je to pryč. zbude jen popel.,
Vyhasne něco, co se nepodařilo, co dotyčný nezvládl, věděl, že už nezačne znova.

Nechtěl po neúspěchu se zvládnutím drog (tedy po „vyhoření“) pokračovat. Nevěřil si zřejmě se obával, že špatně dopadne, že neuspěje, bál se prohry, (takže vyhasl).

„Je lepší shořet než vyhasnout. (Z dopisu na rozloučenou. POZOR! Jedná se o citaci Neila Younga z písně "My My, Hey Hey!“)
https://cs.wi­kiquote.org/wi­ki/Kurt_Cobain

Další odpovědi
aliendrone

Jo kamaráde, to je DOBRÝ dotaz. Už jsem si párkrát položil otázku „Co budu dělat, až nebudu moci OPRAVDU dělat?“ a odpověď na ni se mi ANI TROCHU nelíbí. Takže doufám, že dodržím rodovou tradici a zaklapnu to v plném nasazení.

marci1

Svou smrtí v 27 letech se Kurt Cobain před čtvrtstoletím zařadil k hudebním legendám, kteří zemřeli ve stejném věku. Byl plachý, citlivý a velmi pochyboval o smyslu života. Je velmi těžké přijmout slávu, davy fanoušků, velmi vytížený život bez klidu, pokoje a odpočinku. Jen málokdo to psychicky vydrží bez toho, aby se cítil v pohodě. Většinou se to řeší alkoholem, drogami a potom mají takovéto hvězdy pocit, že už to nemohou vydržet a třeba mají pocit, že je lepší raději odejít „mladý“. Smutné. ☹

ivzez

Ani jedno není lepší.

Všech (nejen těch) předčasně zesnulých je škoda.

Michala11

Co vyhasne, se dá usušit a znovu zapálit. Jako když chytne stará stodola…

Hungalabunga

Burnout je zákeřný, lepší opravdu shořet.

Kajoch

Uvedu podobný příměr:lepší umřít vestoje,než žít na kolenou.

aliendrone

ivzez>>> Jistě, záleží na úhlu pohledu. (Stejně tak platí, že živý/mrtvý KDOKOLIV je zcela bezvýznamné.) ;)

Vážně jste přesvědčena, že mezi oběma možnostmi NENÍ rozdíl? ;) :)

ivzez

Rozdíl mezi nimi samozřejmě je, ale ani jedno není lepší.

quentos

To přece ivzez vůbec nepíše. Píše, že ani jedno není lepší, ale o nějaké absenci rozdílu od ní nepadlo ani slovo.