Avatar uživatele
Domca6

Jak vysvětlíte citát: „Je lepší shořet, než vyhasnout“?

Miluju citáty Kurta Cobaina, ale kolikrát nedokážu přesně určit, co tím myslel. Jak byste si vyložili tento citát vy? „Je lepší shořet, než vyhasnout“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, fcoop, aaabbbccc, Tomas 13 před 3702 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Obrazné vyjádření. Když něco shoří, tak je to pryč. zbude třeba jen popel., něco se změnilo., musím začít znova.

Když shoří dům, aby měl člověk možnost kde bydlet, musí začít znova, postavit nový atd.
Obrazně – když člověk „shoří“, znamená to, že něco pro někoho skončilo, většinou špatné, takže musí začít znova. Dostává novou sílu, nadchne se pro něco nového.
.
Vyhasnout – vyhasne oheň, buď vydržím v chladu, nechce se mně třeba shánět dřevo, znova oheň rozdělat. apod. Jde o neúspěch, nezvládla jsem udržet oheň.
Přeneseně, něco, co se mně nepodařilo, co jsem nezvládla. Pokud se nepokusím udělat něco víc, budu později litovat, vyčítat si.

Závěr: Vždy je lepší něco po nespěchu zkusit (tedy po „vyhoření“ ), než nedělat nic, bát se, že to špatně dopadne, že neuspěji, bojím se prohry apod. (takže vyhasnu). Vyčítat si – „kdyby“ jsou chyby.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fcoop

Je lepší hořet,než jen čoudit.
Žít naplno,byť to pro každého může znamenat něco jiného.
Je ale zřejmě fakt,že ten kdo hoří jasným plamenem, dohoří asi dřív,než ten,který se zmůže jen na kouř.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
NikkiHeat

Tenhle citát bych si vysvětlil asi takto: Lepší je žít naplno (byť třeba krátkou chvíli) – jít do věci se zápalem – dát tomu všechno než žít jak žijící mrtvola třeba 90 let (spát, pracovat, platit složenky – spát, pracovat, platit složenky).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Questman

No když shoříš, tak si svět bude pamatovat ten plamen ale když vyhasneš, tak si toho nikdo nevšimne, protože bude díky mnoha svícím furt světla dost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
4154

Že radši umře, než aby zklamal? nevim… nenapadá mě to správný slovo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tomas 13

Když se Kurt zastřelil bylo mi tolik co jemu a dost jsem je poslouchal. Nebyl jsem žádnej svatoušek. Bude mi pade a už dost vyhasínám – práce peníze, práce peníze
To on nechtěl chtěl pořád hořet za každou cenu a takových bylo víc např Hendrix.
OK???

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

autor tím chtěl zřejmě říct, že život bez jiskry už vlastně ani není život, ale spíše takový funus :o

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pravděpodobně tento citát souvisí s jeho těžkou závislostí na heroinu a sebevraždou v tomto stavu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beer4Real

Myslel tím že je lepší se zabít (shořet) než se dál pomalu utápět v depresích (vyhasínat až do konce).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aaabbbccc

Vím jen, že je to úryvek z písně Neila Younga- Hey hey, my my (into the black), ale bohužel také nevím co tím myslel :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek