zvědavec_13

OSA – Je zpoplatněná i hudební produkce ve škole?

Je povinností platit za hudbu, která vychází z rozhlasu ve škole, a zní tak pouze na chodbách pro studenty a učitele? Kam až na takových místech „sahá ruka“ OSA?

Odpovědi
Drap

I toto by mělo být zpoplatněno

mosoj

Zcela určitě. I rádio v hospodě je zpoplatněné a to nemám na mysli koncesi.

Kelt

Jedná se o produkci na veřejných místech , takže tam mělo být povolení. A do té školy může přijít kdokoliv a podívat se na to dodržování. Asi to bude mít na starosti ředitel nebo pověřený pracovník.

ivzez

Ještě jsem se nesetkala s tím, že by školy žákům
a učitelům pouštěly o přestávkách nějakou hudbu.
Je to častější jev?

OSA by jistě byla schopna vymáhat poplatek i za tuto
produkci, ale podle mne by na to neměla mít nárok.

Žáci ani učitelé (případně další návštěvníci) do škol nechodí
za hudební produkcí, ale kvůli povinnostem (případně něco vyřídit).

Kromě toho by školám stačilo zvolit tzv. „svobodnou hudbu“,
tj. hudbu, na niž se odměna za veřejnou produkci nevztahuje.