BaRcA007

Slovesný vid

Dobrý den,potřebovala bych vědět k těmto slovům jaký je to slovesný vid..Děkuji mockrát..=)
Slova jsou: zvát,sdělit,při­takal,smála se,píšeme,nama­lovat,říkat,ří­ci,domluvili se,oblékla si,škodit,ote­vírat,uvadnou­t,prohlásil,dos­tali,zachránit,pro­kázal,odstřih­nout,zvažovali,zas­loužil se,zahrnout,nazývat se,kutálet,vznik­nout,kreslila

Nejlepší odpověď
annas

zvát – N, sdělít – D, přitakal – D, píšeme – N, namalovat – D, oblékla – D, škodit – N, otevírat – N, uvadnout – D, prohlásil – D, dostali – D, zachránit – D, prokázal – D, odstřihnout – D, zvažovali – N, zasloužil se – D, zahrnovat – N, nazývat se – N, kutálet – N, vzniknout – D, kreslila – N.

Snad jsem se nikde nepřepsala.

Ale co tak zkoušet sama a pak dát ke kontrole. JInak se to nenaučíš.
Děj ukončený x ději neukončenému
Př. napsat – napíši x psát – budu psát.

annas

Žákyně mně napsala, že vidy si určila sama, ale chtěla je jen zkontrolovat. Jenže se špatně vyjádřila, proto jsem vložila poznámku. Není přece správné, abychom vypracovávali domácí úkoly, ale spíš poradili či něco doplnili.