minolot

Čeština- Gramatika můj úkol do zítra nevím si s ním rady.

Neznámá nepříjemná a neurčitá událost která se měla stát jako by se tím že si přečetl své jméno a datum narození přiblížila.

a)Doplňte čárky v souvětí.
b)Určete slovesný vid u sloves přečetl, přiblížila se a utvořte slovesa vidu opačného.
c)Utvořte graf souvětí, určete druhy vedlejších vět, poměry mezi souřadně spojenými větami, druh souvětí.
d)Najděte několikanásobné větné členy a určete jejich druh a poměr mezi jednotlivými členy.

Moje odpovědi:
a)Neznámá, nepříjemná a neurčitá událost, která se měla stát, jako by se tím, že si přečetl své jméno a datum narození, přiblížila.
b)přečetl- stále četl
přiblížila se- blížila se
c)1HV
,která 2Va ,2Vb (přívlastková)
,že 3VV (předmětná)-vložená podle mě (,že si přečetl své jméno a datum)
Ale nevím, jestli to mám správně a dál nevím, jestli se do grafu píše i věta vložená.
d)Neznáma, nepříjemná a neurčitá- Pks- přívlastek shodný
Doplňuji:
Je to pro mě dost důležitý úkol, aby byl správně. Potřebuji z něj dostat jedničku, abych měl ještě naději na jedničku z ČJ

Nejlepší odpověď
quentos

  1. čárky jsou správně.
  2. slovesný vid známe dokonavý a nedokonavý, nemáte ho určen vůbec, máte jen napsány vidové dvojice (u toho „četl“ není nutno dodávat „stále“ – číst je sloveso nedokonavé). Jednoduchá pomůcka – u dokonavých sloves nelze utvořit přítomný čas.
  3. dobře a ano, do grafu se věta vložená píše; poměry mezi větami nemáte určeny zjevně proto, že tam žádné souřadně spojené věty stejného druhu nejsou, možná bych to tam doslova napsal. Chybí vám určit druh souvětí (víc než jedna VH – souřadné, jedna VH – podřadné, tak si vyberte)
  4. zpola správně, ještě jste přehlédl jeden několikanásobný větný člen – „jméno a datum narození“ (několikanásobný předmět)