Stefan8888

Který větný člen je „snadno“ ve větě „Tento úkol jsem splnil snadno.“?

Dobrý den, mám zde jednu větu, ve které mám určit jaké příslovečné určení nebo předmět je snadno. Zde je věta: „Tento úkol jsem splnil (snadno).“ Myslím si, že snadno je PUZ (příslovečné určení způsobu, ale někde jsem viděl, že to je předmět, tak si to chci ověřit. Předem děkuji za odpověď. Stefan8888

Odpovědi
Gestas

Předmět to není rozhodně. Dle mého to je buď doplněk nebo PUZ.

Dochy

Hlasuju pro PUZ

dubraro

1/
Ze školy jsem už pěkných pár desítek let, ale IMHO je to příslovečné určení. Annas to určitě bude vědět a precizně zdůvodní.
2/
By se tady neměly řešit školní úkoly.