Souvětí podle grafu-mám to dobře?

Prosím Vás mám za úkol vytvořit souvětí podle grafu :
mohlo by být souvětí podle tohoto grafu :
I.H,II.V v.v.pod­mětná -.Nezůčastnil se ten,kdo neznal pravidla.
I.H,II.V v.v.přís­lovečná místní- Nasedli jsme do vlaku,který jel do nedalékého města.
I.H a II.V v.v. předmětná-Jaká by na tohle mohla být věta prosím Vás?Nic mě nenapadá..
I.H,II.V v.vpří­vlastková,III­.H =taky mě nic nenapadá jaká by mohla být?:(
I.V v.v.příslo­večnáá časová,II.H,I­II.V v.v.před­mětná – Taé nevím :(

Nejlepší odpověď
annas

Kolik vět vlastně chceš určit? Položilas otázku nejasně?

  1. 1. HV, 2. VV – přívlastková – který (kdo) – ten s neznalostí pravidel
  2. 1. HV, 2. VV – přívlastková – do jakého vlaku – jedoucího do nedalekého města.

Doplňuji:
Já jsem špatně otázku četla. Příklady vět.

  1. Podmětná – kdo se bojí, nesmí do lesa.
  2. místní – Vrať se tam, odkud jsi přišel.
  3. Předmětná -. Já vím, nač hrál.
  4. Přívlastková je uvedená.
  5. Časová – Půjdu do školy, až se uzdravím.

Další odpovědi
Jirka P.

  1. Máš dobře
  2. Cos napsal je věta přívlastková. Příslovečná místní by bylo třeba „Znám křišťálovou studánku, kde nejhlubší je les“ (J. V. Sládek)
  3. Např. nápis z tramvají: „Žádáme cestující, aby se za jízdy drželi.“
  4. Cos napsal do 2 + druhou větu hlavní si nějak vymysli.
  5. Jakmile napadl sníh, Tonda žadonil, kdy už bude moct jít sáňkovat. (aspoň doufám)

HTH, doufám, že podle těchto příkladů zkonstruuješ nějaké vlastní.

Jirka P.

annas: Vedlejší věta v „Nezúčastnil se ten,kdo neznal pravidla“ opravdu není přívlastková, už jen proto, že ve větě hlavní není žádné jméno, ke kterému by se mohla vázat. Srovnej s větou „Objevil se ten, který všechno zavinil“ uvedenou zde: http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=5841

annas

Máte pravdu. Ten je odkazovací zájmeno, takže další věta, která začíná, kdo nezná pravdu, je opravdu podmětná. Já jsem poprvé špatně četla. Potom jsem si chybu uvědomila, chtěla opravit v dodatku, jenže omylem na náhled jsem klikla na odeslat a pak odešla od poočítače.

Nezúčastnil se neznalý pravidel.