Avatar uživatele
Vlk-Gabriela

Setkali jste se v životě s nějakým zajímavým příjmením ?

Česká příjmení bývají často velmi pestrá a zvukomalebná. Sama jsem se nedávno setkala s panem Hatlapatkou. Jenom bych ještě napsala, že se nikdy nesměji a ani neurážím žádné lidi. Děkuji za vaše postřehy a odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, aramah, hanulka11, Jikra, fablen, anonym, Nazdar Bazar před 4543 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Mám kamarádku, která se jmenuje Pindíková, před tím se jmenovala Šlapková,,už do páté třídy se těšila až se vdá a příjmení Šlapková se zbaví,,co čert nechtěl zamilovala se do Pindíka,,,
Před svatbou se dohadovali čí příjmení si nechají,,,no vyhrál Pindík, budoucí manžel se nedokázal vyrovnat s myšlenkou, že by se jmenoval Šlapka,,,:-D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Zkuste si projít odpovědi a přečíst si zajímavá příjmení. Otázka již vložená po třetí.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-nektera-kuriozni-ceska-prijmeni

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-nektera-jmena-ci-prijmeni-nomen-omen

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

Já akorát Nejezchleba, ale kdysi dávno jsem lustroval internet a hledal nejsrandovnější příhody okolo příjmení. Byly jich tam mraky, tak jsem si jich pár zajímavých uložil do texťáku.

  • Mě volal pan Czurák-ptal sem se:„Takže mluvim s panem . . .“ zasekl sem se a on v klídku:„Klidně mě oslovte pan Čůrák“-heh,málem sem se posral

.
.

  • To táta měl kolegu v práci a ten se jmenoval Žabka a jednou když volal klient,tak to vzal představil se a na druhý straně se ozvalo: Dobrý den,tady pan Čáp

.
.

  • Nebo kámoš se jmenuje Tomáš Plavec a ve škole máme školní emaily,tvořený z 5 písmen přijmení a 2 písmen křestního jména,tudíž jeho adresa začína plave-to [973] A další spolužačka se jmenuje Beáta Kravárikova,tudíž adresa začíná krava-be

.
.

  • ani nee tak jméno jako adresa : Josef Smrt ze Záhrobí

.
.

  • hugo ventil

.
.

  • … dobre je i Mikunda…chybi Mikunda…

.
.

  • Jan Nepovim.. to sem trosku nerozdychal kdyz pry mu volal sef a ptal se ko je tam..a on porad Nepovim

.
.

  • mě pobavilo, když jsem šel k ortopedovi a na ordinaci měl cedulku

ORTOPEDIE
MUDr. Chromý

to bylo povzbudivé
.
.

  • Já znám Pospíchala .. jednou takhle přišel celý udýchaný k šéfovi natáhl k němu ruku a povídá já sem Pospíchal .. a šéf na to .. ale to ste nemusel ..

.
.

  • Těhotný

.
.
-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

měla jsem spolužačku Marie Smrčková ze Zajíčkova

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kenyrts

Znám pana Chleboráda,Pavla Skočdopole a kamaráda,který se jmenuje Tomáš Lehký.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

nedávno jsem zapisovala do knihy návštěv -přijel pán a otevřu OP a tam stálo …
Květoslav Kytka – Kytín – říkám mu vy máte krásný jméno a nejste zahradník …prý že naštěstí ne:D:D:D

myslím, že se mu rodiče pomstili hned jak se narodil, aniž by si to snad uvědomili

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Jmenoval se Anděl a bydlel v Ráji (je to Karviná 4) nebo na vojně sloužil voj.Teplý. Přišel lampasák a povídá: jak se jmenujete, vojáku ? Já jsem Teplý. Aááá ! Tak vy jste teplý ?! Náš pedagog na VŠB se jmenoval Prof.PhDr.Zlý,CSc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Kdysi jsem měl kolegu jménem Vítámvás.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek