Vlk-Gabriela

Setkali jste se v životě s nějakým zajímavým příjmením ?

Česká příjmení bývají často velmi pestrá a zvukomalebná. Sama jsem se nedávno setkala s panem Hatlapatkou. Jenom bych ještě napsala, že se nikdy nesměji a ani neurážím žádné lidi. Děkuji za vaše postřehy a odpovědi.

Nejlepší odpověď
kropitko

Mám kamarádku, která se jmenuje Pindíková, před tím se jmenovala Šlapková,,už do páté třídy se těšila až se vdá a příjmení Šlapková se zbaví,,co čert nechtěl zamilovala se do Pindíka,,,
Před svatbou se dohadovali čí příjmení si nechají,,,no vyhrál Pindík, budoucí manžel se nedokázal vyrovnat s myšlenkou, že by se jmenoval Šlapka,,,:-D

Další odpovědi
annas

Zkuste si projít odpovědi a přečíst si zajímavá příjmení. Otázka již vložená po třetí.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-nektera-kuriozni-ceska-prijmeni

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-nektera-jmena-ci-prijmeni-nomen-omen

bolak

Já akorát Nejezchleba, ale kdysi dávno jsem lustroval internet a hledal nejsrandovnější příhody okolo příjmení. Byly jich tam mraky, tak jsem si jich pár zajímavých uložil do texťáku.

  • Mě volal pan Czurák-ptal sem se:„Takže mluvim s panem . . .“ zasekl sem se a on v klídku:„Klidně mě oslovte pan Čůrák“-heh,málem sem se posral

.

  • To táta měl kolegu v práci a ten se jmenoval Žabka a jednou když volal klient,tak to vzal představil se a na druhý straně se ozvalo: Dobrý den,tady pan Čáp

.

  • Nebo kámoš se jmenuje Tomáš Plavec a ve škole máme školní emaily,tvořený z 5 písmen přijmení a 2 písmen křestního jména,tudíž jeho adresa začína plave-to [973] A další spolužačka se jmenuje Beáta Kravárikova,tudíž adresa začíná krava-be

.

  • ani nee tak jméno jako adresa : Josef Smrt ze Záhrobí

.

  • hugo ventil

.

  • … dobre je i Mikunda…chybi Mikunda…

.

  • Jan Nepovim.. to sem trosku nerozdychal kdyz pry mu volal sef a ptal se ko je tam..a on porad Nepovim

.

  • mě pobavilo, když jsem šel k ortopedovi a na ordinaci měl cedulku

ORTOPEDIE
MUDr. Chromý

to bylo povzbudivé
.

  • Já znám Pospíchala .. jednou takhle přišel celý udýchaný k šéfovi natáhl k němu ruku a povídá já sem Pospíchal .. a šéf na to .. ale to ste nemusel ..

.

  • Těhotný

.
-

fablen

měla jsem spolužačku Marie Smrčková ze Zajíčkova

kenyrts

Znám pana Chleboráda,Pavla Skočdopole a kamaráda,který se jmenuje Tomáš Lehký.

hanulka11

nedávno jsem zapisovala do knihy návštěv -přijel pán a otevřu OP a tam stálo …
Květoslav Kytka – Kytín – říkám mu vy máte krásný jméno a nejste zahradník …prý že naštěstí ne:D:D:D

myslím, že se mu rodiče pomstili hned jak se narodil, aniž by si to snad uvědomili

lexx

Jmenoval se Anděl a bydlel v Ráji (je to Karviná 4) nebo na vojně sloužil voj.Teplý. Přišel lampasák a povídá: jak se jmenujete, vojáku ? Já jsem Teplý. Aááá ! Tak vy jste teplý ?! Náš pedagog na VŠB se jmenoval Prof.PhDr.Zlý,CSc.

Děda Louda

Kdysi jsem měl kolegu jménem Vítámvás.