Avatar uživatele
annas

Znáte některá jména či příjmení – nomen omen?

Sice už zde byla položená otázka na kuriozní příjmení, ale tato je trochu jiná.

Příklady.

Malíř pokojů – p. Štětka, zubařka – p. Zubová, truhlář – p. Hoblík, strýček – p. Strýček, pracovník na poště – p. Balík atd.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? quentos, vagra, Dmitrij, Bunnik, johana 56, Jikra, osamělývlk, anonym před 4944 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Cestovní kancelář Zabloudil – p. Libor Zabloudil (v Brně – bavil jsem se pokaždé, když jsem šel okolo); nejvíc mě však dostal sexuolog a gynekolog doc. dr. Karel Šuk, CSc. , emeritní primář Fakultní Thomayerovy nemocnice v Krči.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dmitrij

Medvěděv – president Ruska :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BEAES

V cestovce- Zabloudil a Ztratil, pak vedoucí parfumerie p.Voňavka. Strýce máme také Strýčka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Pár takových jmen znám ale neprozradím.Co když to tu ti dotyční budou náhodou třeba číst?:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tojsemjá

Slyšela jsem o skutečném p.Zoubkovi,který sice nebyl žádný premiant,nicméně na obor dentisty ho vzali práve kvůli jménu.Jinak kamarádka mi říkala o své babičce,která se jmenovala Mladá.Jí jméno sedlo jen do určitého věku 🙂.Taky si myslím že často sedí víc křestní jména-pokud člověk zapátrá po jejich významu a srovná to s nositelem.A nej­víc asi seděla jména která se dávala podle něčeho konkrétního.Myslím u různých kmenů-Křivý nos,Statečný medvěd atd.Ta vypovídala o dotyčném přesně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rybíz

V receptáři byl nějajý rostlinolékař nebo zahradní architekt – Větévka nebo Větvička, znám kováře jménem Kovář, zahrádkáře Zahradníka. Slyšel jsem o zedníkovi Kubíkovi, nebo o muži z Prahy – pan Pražák.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

Tímto se bavím při Tv zprávách. Už několikrát jsem si to chtěla začít psát, tak já to dneska zkusím. Vzpomněla jsi teď na skutečné jméno gynekologa, ale bohužel je před desátou…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
skorcovaz

Pan Přecenechtěl chtěl po mne zprostředkování jedné služby. Když jsem volala do kanceláře ohledně ověření a datázali se na jméno toho klienta, řekla jsem pan Přecenechtěl. Na to se na druhé straně ozvalo zlověstné „Tak proč mi vlastně voláte? Udělejte si tam v tom pořádek a ozvěte se, až když bude někdo něco chtít!“ :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek