Zlatý

Znáte některá kuriozní česká příjmení?

Nejkratší české příjmení má 2 písmena, jedno z nejdelších pak 13 písmen. Jde o mužské varianty.

Vložím je ozději.
Doplňuji:
Nejkratší české příjmení je Uc, prý nejdelší Rádsetoulal.

Do sousední třídy chodil Prdelka. Chtěl se dát přejmenovat, ale otec tvrdil, že se tak jmenovali předkové, takže i on jím zůstane. Zda změnil příjmení později, nevím.

Můj kolega na různých školeních často spával s Babičkou.

Jednu dobu se uvažovalo o změně vysokoškolských titulů - DREK - doktor ekonomie, PR.DĚ.L. - promovaný dětský lékař, k tomu příjmení A. Zavíral - krásná vizitka na ordinaci?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V práci jsem dělal s panem Chleborádem a na vojnu jsem rukoval se Skočdopolem.

Další odpovědi:

Zlatý

Poznal jsem člověka s příjmením Noak, ale zvláštní mně připadalo i jméno bývalé profesorky a sice Jenoféfa Hofírková.

Zlatý

Zajímavé příjmení, měl jeden můj spolupracovník.
Jmenoval se Nevim.
Při telefonování docházelo k zajímavým situacím.

Zlatý

Foneticky znělo zajímavě jméno "vít/c šek", nelze zapomenout na Božku - to je skutečně příjmení a nepatřilo dívce :-), ani na spolužačku z lavice přes uličku Šoustalovou, ...

Zajímavé může být i blízké setkání dvojice jmen, například bývalých kolegů Blumy a Slívy - jejich kancelář se pak s jistotou stala putovním místem U dvou švestek :-),

... rozporuplné dojmy přemáháte už když se vám v telefonu s významnou intonací představí pan Měsíc :-)

příjmení se občas povedou, rodiče umí být kreativí a křestními jmény dílo dotáhnout k naprosté dokonalosti

Bronzový

Kdysi jsem pracoval s paní Pičmanovou (z Pičína ale nebyla)

Bronzový

Jelikož pracuji s lidmi,tak o příjmení nemám nouzi.Na 13 znám-Alturban.Jinak jen co si vzpomínám z práce a utkvěli mi v paměti,byl pan Šourek a Lazar.Někdy je těžké nevyprsknout smíchy nad nějakým jménem,ale teď si na jiná nevzpomenu.

Asi nikdo neuvěří,co se dá dělat, nezapomenu na pána, který se jmenoval Narcis Moudí.

Zlatý

Znala jsem, ještě jako malá, kluka Haspeklo. Bylo to první, co mě teď napadlo, dál jsem líná přemýšlet. :-)

Jako rynek878 jsem znal jednoho učitele se
jménem Skočdopole,přítele od kamarádky mé
bývalé partnerky jménem Žalud a bývalého
spolupracovníka jménem Nepovím :o)

Bronzový

Tak na vojně jsem byl s vojínem Nepovím a u nás provozovala cukrárnu paní Píčová. V učení Študent , Zdražil ,Džogan

Zlatý

ze zakladky znam Opluštilova, Vyslouzilova, Špalek, Koci, Zdrazilova, Čmarova, Smutek, mohla bych pokracovat,zel bohu uz si nevzpomenu.

Zlatý

Já měla spolužačku Karšulínovou, Stokláska a znám vedoucího parfumerie, který se jmenuje Voňavka.

Pokročilý

Tak u nás na střední máme učitele co má přijmení Vitamvas ... a pak v O2 dělala jedna paní Šoustalová ... nebo spolužák Kuchynka (n ne ň), Suchá, Jedlička (jednou při oznamování absence to spylnulo dohromady Suchá jedlička xD ) a mnoho a mnoho dalších xD

Pokročilý

Přerovský kouč hokejistů se jmenuje Lubomír Oslizlo...

Pokročilý

To já jsem znal jednoho opravdu hezkého, urostlého pána, který se jmenoval Jiří Straširybka.

Diskuze k otázce

Pokročilý

Irisa

Přítel se jmenuje Syrovátka, jeho nevlastní matka je Šourková :)

Pokročilý

Irisa

A jedna z našich profesorek se jmenuje Posekaná :)

Janna31

Pracovala jsem v internetovém obchodě.....objevovala jsem tam nejrůznější příjmení...např. Miloš Hňup, Křivochcal, Zřídkaveselá. Pan Fousek není tak vtipné, ale objednal si epilátor

Kelis

Znám pána co se jmenuje Smrt. (Opravdu!)Je to celkem zajímavé, když se vám do telefonu představí: "dobrý den, tady Smrt"

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 604
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.