mallone

S jakým ovocem míchat kefír?

Otazka je jasná. Zajímá se tu někdo o zdravou stravou? Do teď jsem přidával hroznové víno a jahody, ale na netu píšou, že hroznové víno je nevhodné. Tak čím zdravým tedy ochutit obyčejný kefír. (Již ochucené kefíry nejsou zdravé)

Přidám pro zajímavost i anketu s otázkou: ŽIJETE ZDRAVÝM ŽIVOTNÍM STYLEM (sportujete,jíte zdravě)

Nejlepší odpověď
Shoehardt

Ano, snažím se.

Chodím denně pěšky do práce, cca 30min. svižné chůze.
Obden si chodím zaklusat 30 – 40min. klusu (5 – 7km). Nijak jinak necvičím.

Jsem kuřák.
Jím vše (nehledím na obsah kalorií). Neřeším, jestli jsem snědl o kus masa nebo brambor na oběd více, než bych měl. Když mám hlad, tak si to dám. Když mám chuť na čokoládu, tak si ji taky dám.
Téměř nepiju slazené minerálky, Colu apod. Nejčastěji piju kohoutkovou vodu s citronem, ráno černý čaj s citronem.
Snažím se „nežrat“ 🙂

Posuď tedy sám, zda je můj živ. styl zdravý 🙂

Další odpovědi
ivzez

Ano, snažím se.

Kefír ničím neochucuji, chutná mi samotný, bez příchuti.
Stejně ráda mám samotné podmáslí, ale to potkávám jenom zřídka.

Mám ráda zeleninové saláty, většinou kombinuji některý salát
v různém poměru s okurkou, rajčetem, ředkvičkami, ředkví, …
Většinou jen trochu osolím a zaliji kefírem nebo bílým jogurtem.

Lamalam

Již ochucené kefíry nejsou zdravé. To máš odkud? Nějaký hodnověrný zdroj by se hodil.

mallone

třeba tady velký test:
https://www.fer­potravina.cz/clan­ky/hodnoceni-kefirova-mleka

Ochucené kefíry 8 bodu max.

Lamalam

To je úsměvná stránka, nikoliv hodnověrný zdroj. Test vypadá jinak.

mallone

Proč myslíte, že úsměvná? Stačí zadat do googlu pár klíčkových slov a píšou to téměř všude.
Proč Vy myslíte, že ochucené Kefíry plné cukru a kdo ví čím jsou zdravé?

ivzez

Co jsou klíčková slova?

S kefíry máte pravdu Vy (/náhodou se trefili),
s kvalitou Vašeho zdroje má pravdu Lamalam.

mallone

Shoehardt- ještě tam je potřeba doladit hlavně jídelníček podle mě :D nic nepíšeš o ovoci a zelenině což by měl být základ. ale aspoň se hýbeš. Jen tak dál, je fajn vidět člověka co se sebou snaží něco dělat a z práce nemíří rovnou na gauč před tv.

Shoehardt

Na televizi nekoukám vůbec. Nic tam pro mě není 🙂
Jo na ovoce a zeleninu jsem zapomněl. Jím obojí.