zjentek

Je rozdíl mezi „komunistickým“ a dnešním podmáslím?

A kefírem?

Nejlepší odpověď
marci1

Za „komunismu“ bylo podmáslí nás všech. Dnes patří zahraničním korporacím. 🙂

Další odpovědi
anonym

já to vidím v chuti, ale tuhle otázku si pokládám u mléka. obsah tuku je stejný a je jiné. dneska mléko nepiji a v 80tých letech na litry denně

xxx3

takhle otázka je často diskutovaná u většiny potravin, které se prodávaly i před rokem 89. Osobně si nejsem jistý, jestli je u srovnatelných potravin patrný velký kvalitativní rozdíl (ať už k horšímu, či lepšímu). Roli tu hraje také ta zpropadená paměť, která si dokáže dost vymýšlet. Hlavní problém však je, že to dnes nemůžeme objektivně objektivně porovnat.

Drap

myslím, že dříve bylo podmáslí o mnoho chutnější. Prodávalo se v konvích. Litr stál 0,8 nebo 0,9 kč a byly v něm malinké hrudky másla.

jirkajirka

Podmáslí chutná asi stejně. Ale kvalita? Pamatuji rok 1990 kdy do masokombinátu Kostelec, Krahulčí a Studená jezdili němci a rakušánci auty a dokonce i autobusy vykupovali ve velkém naše uzeniny. To trvalo tak tři roky pak přestali jezdit. Buď se přejedli, nebo kvalitou a chutí jsme dohnali západ. Bylo nám to tehdy podivné. Vždyť na západě bylo vše tak pěkné. Vozili jme zas z Rakouska kilové balení kávy levné.Už taky nevozím asi se mi změnila chuť ..........

Šidlo

no, dnes krava nespása trávu napustenú ddt…už je napustená niečím normovaným a schváleným od únie

o technológií výroby podmáslí neviem nič

na kefír treba určité bacily v každom režime