Je vhodné pít před spaním nalačno pravý kefír, aby působil až do rána ve střevech? Regeneruje se tak i trávící trakt?

Nejlepší odpověď
marci1

Ano, je to velmi vhodné. Je dobrý pro trávicí soustavu. Já ho piji večer nalačno před spaním a také hned ráno. Neměl by být ale studený z ledničky, ale mít pokojovou teplotu. 🙂

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Ano. Já si ale dělám kefír sám z tibetské houby. Odkaz na její popis a účinky přikládám. V mrazáku se dá, pokud ji nechci stále používat, uchovat i několik let.
Na přípravu se dá používat, bez problémů, i trvanlivé mléko. Oproti běžné „kyšce“, která se z tohoto mléka nedá vykvasit, tato houba to zvládne bez problémů a zákys-kefír je výborný.
http://www.uspesna-lecba.cz/
Doplňuji.
Pokud se neotevře přímo, najdi si v přehledu „Tibetská houba-elixír mládí“.

Zdroj: http://www.uspesna-lecba.cz/…

da ny

NE, VEČER NE žádné mléčné výrobky na noc před spaním.
Zatížíte hlavně játra…
Špatně se hledá „věrohodný“ zdroj/materiál na internetu…
Prostě to vezměte jako dobrou radu, pocházející z úst a literatury odborníků ;).

Našla jsem „jen“::
"POZOR!
I když jsou fermentované mléčné výrobky včetně syrovátky pro mnoho lidí (NE PRO VŠECHNY!!!) ideálním zdrojem bílkovin, přesto se žádná bílkovina včetně těch mléčných nedoporučuje jíst na večer – to proto, aby v noci mohla naše játra odpočívat. Sami na sobě si to můžete ověřit hned dvojím způsobem. Po konzumaci i sebezdravějším bílkovin ve večerních hodinách

budete mít první ranní moč o dost kyselejší.
ti z Vás, kteří mívají stíny, kruhy či váčky pod očima, je budete mít ráno nápadnější, než když si dáte večeři obsahující co nejméně bílkovin. (pomineme–li fakt, že jsou i jiné příčiny tohoto „make upu“ …)

Více informací na: https://www.ce­lostnimedicina­.cz/mlecne-vyrobky-ano-ci-ne-aneb-drzte-se-hlasu-sveho-tela.htm#ixzz4cNSe­llt3

Jugar1

Před spaním není nalačno!!!!
Nalačno doslovně znamená na prázdný žaludek.

anonym

Aha. A co když někdo chodí spát třeba po 23:00 a večeří už v 19:00. Ty 4 hodiny nestačí?