mrblackwell

Jaký je rozdíl mezi acidofilním a kefírovým mlékem?

Nejlepší odpověď
hanulka11

V obou případech se jedná o kysané mléčné výrobky, rozdíl však spočívá v druzích mikroorganismů, které se používají k výrobě. V případě acidofilního mléka je nosným mikroorganismem Lactobacillus acidophilus, což je probiotická kultura, která výrazným způsobem ovlivňuje složení střevní mikroflóry.

Kefírové mléko by však mělo obsahovat speciální typy kvasinek uvedených v právních předpisech. V naší republice se mnohdy název „Kefírové mléko“ bohužel používá nesprávně, a to v souladu s místními zvyklostmi, kdy se pod kefírovým mlékem vlastně rozumí mléko acidofilní. Kefírové mléko s předepsanými mikroorganismy se na trhu prakticky nevyskytuje

Zdroj: http://www.co­op.cz/magazin/3_2002/m­leko.html

Další odpovědi
dědapetr

V současné nabídce nechybějí mléka acidofilní a kefírová. Čím jsou zajímavá pro náš jídelníček?
V obou případech se jedná o kysané mléčné výrobky, rozdíl však spočívá v druzích mikroorganismů, které se používají k výrobě. V případě acidofilního mléka je nosným mikroorganismem Lactobacillus acidophilus, což je probiotická kultura, která výrazným způsobem ovlivňuje složení střevní mikroflóry.
Kefírové mléko by však mělo obsahovat speciální typy kvasinek uvedených v právních předpisech. V naší republice se mnohdy název „Kefírové mléko“ bohužel používá nesprávně, a to v souladu s místními zvyklostmi, kdy se pod kefírovým mlékem vlastně rozumí mléko acidofilní. Kefírové mléko s předepsanými mikroorganismy se na trhu prakticky nevyskytuje.
V každém případě je tento kysaný nápoj pro náš metabolismus přínosný a jeho konzumaci lze vřele doporučit zejména lidem, kteří mají problémy s trávením laktózy.

http://www.co­op.cz/magazin/3_2002/m­leko.html