Alesh

Rozumíte někdo smartphonům?

Již delší dobu řeším nákup nového telefonu. Doteď funguji na Nokii 6700 Classic 🙂, ale už pomalu, ale jistě odchází do křemíkového nebe, tak musím koupit něco nového. Dlouho jsem se bránil smartphonům, především kvůli velikosti a výdrži, ale nakonec jsem je vzal na milost. Obecně bych chtěl menší displej, do úhlopříčky 5'' jsem nic, co by se mi líbilo, nenašel. Taky bych chtěl Android, dobrou výdrž baterie a nechci ani za něj dát horentní sumu. Nakonec jsem vykoukal tenhle: https://mobilni-telefony.heure­ka.cz/gigaset-gs270-plus/ . Tak mě zajímá názor na něj.
A pak se chci zeptat, zda je dobré na něj dát nějaké to tvrzené sklo. Na tenhle model jsem vykoukal tohle: https://www.kva­litni-folie.cz/deta­il/airglass-premium-glass-screen-protector-gigaset-gs270-plus/ , je to dobré ho na něj pořídit? Jinak součástí balení skla není aplikační sada, ale je vůbec potřeba? Nemůžu to na nepoužitý mobil nalepit rovnou? Příp, kde takovou sadu seženu?

Odpovědi
anonym

má hodně mizerný fotoaparát, to je myslím škoda, protože k focení to budeš určitě časem používat hodně – ne však pokud kamera bude takhle nekvalitní. Také má hrozně pomalý mediatek procesor a zastaralou verzi systému android (jen 7, aktuální je 9)

===
Šel bych za podobnou cenu raději do modelu

Xiaomi Redmi 7 3GB/32GB (3250 Kč)

Ber to z prvního obchodu který má více než 500 hodnocení průměrně pětihvězdičkových (například VK to teď tuším nabízí nejlevněji, přitom podle hodnocení patří mezi ty velmi spolehlivé)

iceT

Ohledně telefonu ti neporadím, ale ochrana v podobě folie nebo tvrzeného skla se hodí, jelikož je alespoň nějak obrazovka mobilu chráněna před škrábanci, proti pádu ovšem moc dobře neochrání, což ale dobře řeší nějaké pouzdro nebo alespoň silikonový zadní kryt a pokud jsi viděl to video, tak aplikační sada asi není třeba. Bude potřeba pouze třeba hadříkem na brýle otřít obrazovku mobilu od otisků a smítek a pak teprve aplikovat výrobek.

Arne1

Asi to není nejnovější, a nemáto TOP vybavení – ale pokud to nechceš na hry nebo na přehrávání HD videa tak vyhoví. Obě paměti jsou slušné, ale nerozšiřitelné.
Nevýhody podle mne:

  • nemá druhou SIM (moooc se hodí při cestování do zahraničí)
  • nelze vložit paměťovou kartu (kdybys s tím více fotil)
  • u GPS není zmínka o systémech GLONASS a GALILEO

Dochy

Pokud chceš jen telefon s něčím navíc, měl by stačit (navigace, mapy, to vše by mělo být OK). Na hry a další pokročilejší aplikace bych upřednostnil 4GB RAM a vůbec všeho víc…
Pak se zamysli nad odolností, voděodolností apod…

Ochranné sklo či folii určitě pořiď. Už jsem viděl spoustu pavouků. Pokud jsem měl ochranné sklo, odneslo to to sklo. Dále samozřejmě nějaké pouzdro…

anonym

Ahoj Alesh, tebou vybraný telefon viz. odkaz je poněkud zastaralý. Částečně souhlasím s Ge0rge, ale na tebe, pochopil jsem tě jako nenáročného uživatele, bych spíše vzal Xiaomi Redmi 7A: https://www.al­za.cz/xiaomi-redmi-7a?dq=5636484 je prodávanější a značně levnější než Redmi 7. Není to nějaká extra výkonná bestie, ale určitě nezklame. Má velkou baterku (4000 mah), 5,5 palců displej a ,,nejnovější" Android (9.0 Pie). Ochranná folie ochraní telefon snad pouze před škrábanci, ale ochranné sklo už při pádu může udělat svojí službu. Aplikační sada je důležitá obsahuje vlhké a suché hadříky a u ochranného skla také samolepky pro lepší a přesnější manipulaci, tudíž nemůžeš nalepit sklo/folii hned na displej (zůstaly by tam nečistoty).

anonym

další zásadní nevýhoda telefonu který sis vybral je absence GORILLA GLASS, odolného skla … XIAOMI REDMI 7 jej má … výhodou je pak že při pádu se rozbije téměř všechno kolem dřív než tohle sklo. Rozhodně nevytvoří takového typického pavouka přes celou obrazovku jako běžná skla, přinejhorším se z něj jen uštípne růžek.

anonym

A pokud bych šel opravdu jen po té nejnižší ceně a 3250 Kč za REDMI 7 by mi přišlo už moc, nebo by mi vadila jeho velikost pak bych bral model REDMI 7A za 2400 Kč, ten je do ruky dokonce ještě menší než vybraný gigaset a je o 20g lehčí. Nemluvě o tom že má také vyšší verzi android OS (9), lepší fotoaparát a vyšší výkon (skutečně znatelně vyšší díky qualcomm procesoru, více než dvojnásobný podle antutu) https://www.gsm-market.cz/Xiaomi-Redmi-7A-2-32GB-Blue

Pepa25

Arne1: ten odkazovaný telefon ale je Dual SIM a umožňuje vložení paměťové karty (aspoň podle plné specifikace na odkaze). Osobně nejsou odborník, ale jako první smartphone podle mě je O.K.

Arne1

Koukal jsem jen na Heurece a údaji o dvou SIMkach jsem si nevšimnul.

Dochy

Na té Heurece v odkazu: Hardware – dual sim – ano.
(Ale v mnoha e-shopech jsem viděl model bez „plus“ – 2MB RAM a možná jen single SIM)

anonym

dokonce i za méně peněz (2400Kč) se dá koupit lepší telefon (menší, lehčí, výkonější s lepší kamerou) .. viz REDMI 7A

anonym

OK snad ano, ale s příplatkem 300Kč může mít výrazně lepší REDMI 7 (lepší kamera, novější android OS, mnohem vyšší výkon, odolné sklo, širší podpora LTE frekvencí atd) tedy po všech stránkách … do toho verglu bych s tímhle vědomím nešel.