postcd

Jaký příkon (W) má přibližně průměrný smartphone, když ho používám? Například prohlížím internet.

je to třeba 2W nebo 20W?

Odpovědi
gecco

Jakou spotřebu má průměrné auto, když jedu? Třeba do kopce…
😁
___
Jde o to, že nikdo neví, co je „průměrný smartphone“ a nezná ani další podmínky provozu (podstatnou roli hraje např. kvalita a způsob připojení k netu).
___________
Na tvou otázku získáš nejlepší odpověď tak, že plně nabiješ baterku telefonu a budeš jej používat až do jejího vybití, přičemž změříš čas, který vydrží.
Průměrný příkon P pak zjistíš tak, že kapacitu baterie [Wh] vydělíš časem [h]. Pro získání přesnějších výsledků to udělej několikrát a z jednotlivých P vypočítáš aritmetický průměr…
_________________
20 W to není určitě (resp. – takovej smártfoun neznám – to by byl notes)…
😁
Jakou má tvůj telefon kapacitu baterie???
A jak dlouho ti vydrží???
Např. baterie s kapacitou 3000 mAh má při napětí 3,7 V kapacitu 11,1 Wh…
A pokud by ti vydržel 11,1 hodiny, měl by příkon 1 W…