Proč se říká „Pošťák zvoní vždy dvakrát“?

Byly o tom psány romány,natočeny filmy,ale podstatu věci neznám

Nejlepší odpověď
annas

Obsah filmu ani knihu si už moc nepamatuji. Proto jsem se hledala, zda někde nenajdu vysvětlení.

Proč Pošťák vždy zvoní dvakrát ? Titul nemá zdánlivě vztah k příběhu.

James M Cain navrhl termín „pošťák“, ale nemyslel to doslovně. Spíše název odkazuje na osud nebo spravedlnost. Nakonec je pachatel potrestaný za dva trestné činy, a to v případě, i když nebyl původně potrestán za první trestný čin pro nedostatek důkazů. .

Frank se zapletl s Nickovou krásnou ženou Corou. Ta přemluví Franka, aby jí pomohl zabít manžela Nicka „nešťastnou náhodou“. Jenže soudce má málo důkazů pro odsouzení atd.

Později Frank veze autem Coru a dojde k autonehodě, při níž Cora zemře. Frank je obviněný z její smrti Ale mezitím se objevil nový důkaz o jeho podílu na první vraždě.

Frank si uvědomil, že první dopis, který mu přinesl pošťák, nic neznamenal, protože se jeho vina neprokázala. Jenže pošťák zazvonil í podruhé – přinesl mu " trest" za první i druhou vraždu.

Pošťák zazvonil 2× = spravedlnost zvítězila, vrah byl potrestaný, stejně jako jeho milenka.

http://www.the­guardian.com/the­guardian/2012/ma­y/23/the-postman-always-rings-twice
http://en.wiki­pedia.org/wiki/The_Pos­tman_Always_Rin­gs_Twice_%281946_f­ilm%29

Domnívám se, že když se někdo dopustí zločinu a je osvobozený pro nedostatek důkazů – pošťák mu přinese dopis – zvoní jednou, nemusí to znamenat, že je všem dnům konec.

Třeba za delší dobu pošťák znova zazvoní – pro pachatele druhé zvonění = prohra..

Platí ale vždy, že spravedlnostl zvítězí.?

Další odpovědi
mosoj

U nás někdy nezvoní ani jednou.

Banán88

.. :) na to je celkem zajimave odpovidat. Vlastne neni o tom psany roman, ale vychazi to prave z tohoto romanu ktery byl ve sve dobe velmi prelomovy v literature pro premiru sexu a nasili v nem uvedenem. Ptas se na neco, co je proste z nejakeho dnes uz zrejme velmi tezko vysvetlitelneho duvodu zazite. Asi tak jako prirovnani blby jako stoudev, malokdo vi, co je vlastne stoudev, natoz aby se vedelo, co je na ni natolik blbeho (stoudev je nadoba konickeho tvaru, nahore zuzena. Pouzivala se na uskladnovani vody na vareni v davnych dobach) .. Tva veta je jen nahodila hricka, cehosi tajemneho, vzrusujiciho, ovsem kdo onen roman necetl, jsou to pro nej jen nepochopitelna slova :)

Agneta

Tak já to znám ale takto : „V životě se potkává dvakrát“

Myšleno na podvodníky, kterým to jednou projde, ale někdy pak je právě ten podvedený „nahoře“ a rozhoduje o tom prvním…Napadá mne mobbovaný žák ve škole, ke kterému pak ten „mučitel“ za 20 let přichází na úřad s žádostí o to či ono, nebo u soudu :DDD