Nevíteto?

Proč se o Američanech tak často říká, že jsou hloupí?

Je jasný, že tam musí být víc hloupých lidí, než v Česku, když Amerika je větší, než Česko.
Doplňuji:
MonkeyKing: V Nikdo není dokonalý, říkají Češi občas taky podobné věci…

Nejlepší odpověď
mosoj

????????

Staré pověsti české za 500 let…

Malá dcerka se v roce 2513 ptá svého otce:

Tati, dneska jsem zaslechla, že prý kdysi žili v nějakých Čechách
nějací Češi, slyšels o tom něco?

Samozřejmě maličká, prý právě podle nich se dnes říká:
„ty seš blbej jako Čech!“

Aha, a kde ty Čechy byly?

No, to se přesně neví, ale asi někde ve střední Evropě.

A to vážně byli tak blbí?

Asi ano, prcku, podle pověstí si prý rozprodali a
vytunelovali vlastní zemi, jejich vláda nechala lidi umírat,
protože náklady na léčení si nemohl slušný člověk dovolit,
a pokud ano,brzy zemřel zadlužený hladem, protože
lichvářství bylo posvěceno na byznys.
Za vrcholné představitele si postupně volili kdejakého lumpa,
jeden prezident dokonce pustil lumpy a darebáky
ještě dříve než je stihli potrestat a zabavit jim,
co nakradli. Ti Češi si zlikvidovali zemědělství a průmysl
a tím vzali lidem práci.
Prodávali jedovatý alkohol,dováželi a draze prodávali
odporné a nezdravé potraviny z jiných zemí
jen proto, že byly levné a dalo se na nich zbohatnout.
Kdo se bránil útočníkovi,
toho zavřeli a útočník byl ponechán na svobodě
a ještě odškodněn.
Vyživovali si z vlastní kapsy cikány,
církev a jiné darebáky, a stali se poskoky cizích mocností.
Dokonce i zákony dělali takové, aby vyvolení mohli beztrestně
krást a prostí lidé to spláceli z obrovských a nesmyslných
 daní.

Ale nejspíš to jsou jenom povídačky, tomu se nedá věřit.

To se jenom tak říká, víš, protože podle výpočtů
tak blbý nikdo ani být nemůže!

Další odpovědi
quentos

Zjevně proto, že většina jich po práci sedne k televizi, cpe se hamburgery a chipsy a zalejvá to patokem bez přídavku chmele, kterému říkají „beer“, ale který ve skutečnosti má s pivem jen máloco společného. Bezkonkurenčně vedou v počtu obézních lidí, kteří jsou ovšem obézní z výše uvedených důvodů, jež mohli ovlivnit, není to tedy obezita, za kterou člověk „nemůže“. Bohužel namísto toho, aby dělali pro svě děti to nejlepší, i tyto děti jsou od malička cpány produkty McDonalda a podobných společností.
Dále mají jen velmi mlhavý až žádný přehled o tom, co se děje za hranicemi USA, natož o tom, jak to tam vypadá. Českou republiku si buď pletou s Čečňou nebo v lepším případě ještě ani nezaregistrovali, že se Československo rozdělilo, a podobně to vypadá i s jejich vědomostmi o zbytku Evropy.
A pak se diví, co si o nich myslíme…

led

Hovoriť o inom národe ako o hlúpom, podceňovať ho, je súčasne podceňovaním samého seba. Takto totiž môže hovoriť len človek, ktorý nemá a ani nechce mať vedomosti o znalostiach toho národa.
Moja skúsenosť: klasický občan USA je svojou výchovou orientovaný viac na znalosti o svojej geopolitickej oblasti (tj. územie USA) a ostatné je „zem, kde žijú levy“. Tam vystupuje potom v role dobyvateľa/os­loboditeľa, záchrancu civilizácie, učiteľa národov živiteľa lacných pracovných síl, či dodávateľa presadzujúceho konzumnú spoločnosť a svoje výrobky nad domácu výrobu.
„Neřekl bych, že Američani jsou hloupí ale spíše línější.“ nie sú lenivší, ale vzhľadom na spôsob konzumnej spoločnosti je pre nich napríklad jednoduchšie vymeniť celý modul (napríklad matičnú dosku pc) než vymeniť viditeľne spálený odpor (v cene pár halierov). ano, je to v rýchlosti, ale napríklad opisovaný prípad výmena odporu bola rýchlejšia než výmena celej dosky. Problém majú v prevažnej väčšine vo vhodnej improvizácii, na rozdiel napríklad od našich remeselníkov. Prirodzene nájdu sa aj žiarivé výnimky, ale akosi málo ich stretávame (to sú prevažne tí skromní schovaní hlboko v dave).
To, čo u nás prezentujú televízne spoločnosti, je prevažne odtrhnuté od reality, o kuchynských seriáloch ani nehovorím.
quentos to vo svojej 2.časti odpovede pekne popisuje.
Pri tom som si spomenula na dva rozhovory na Manhattane N.Y.C., prvý sa odohral na Times Square (bohatá obchodná oblasť) nás umiestňovali kdesi až na Kaukaz a na druhom v Harleme (kde sme nečakali nejaké veľké zemepisné znalosti) presne vedeli, odkiaľ sme a poznali nielen Bratislavu, ale aj Brno a Prahu. Podobne aj v čínskej štvrti. A to všetci sú Američania, takže nemôžme hovoriť všeobecne o Američanoch, že sú hlúpi. Ja osobne som sa od nich veľa naučila.

Beer4Real

Ptze jsou zahledeni jenom do sebe, okolni deni ve svete a celkove to co je za hranicemi USA je nezajima.
Muj nazor…;)

akvidzerp

Češi o Američanech říkají že jsou hloupí, ale přitom by se měli zeptat svých dětí a dětí v ČR jestli znají svět. Zajímalo by mně jestli dnešní průměrný dítě vyjmenuje třeba 15 států Ameriky. A co teprve podprůměrný dítě? Zamyslete se nejdříve jak jsou Češi chytří než budete nadávat do hloupých jiným… Je to jen můj soukromý názor, ale ti co neustále hledají chyby na Americe si myslím že to má něco společného s českou závistí.

www

Že jsou hloupí, to neznám. Ovšem namistrovaní, znám z Evropy.
Tedy zkráceně: ať jsou důvody jakékoliv, vždy se to liší oblast (země) od oblasti.
V podstatě ale, dle mého názoru, jsou postiženi zejména ‚velikášstvím‘.
Názor
Doplňuji:
Mají zkrátka pocit, že oni, nepůvodní obyvatelé toho kontinentu, jsou ‚pupkem‘ světa s patentem na rozum a často bez jakýchkoliv logicky oprávněných důvodů 😁
V mnoha věcech jsou totiž jinde (pozadu), než svět!
P.S: debata nikoliv na tyto stránky

Agneta

V porovnání s Evropany jsou hloupí, je to jejich jednoduchým školstvím, že průměrný Američan neví kde je Česko a jakou řečí se tam mluví. Prostě neznají normální věci, které u nás zná každé děcko. A to platí pro převážnou část americké populace. Je tomu tak asi úmyslně, aby se nechali „demokraticky“ snadno ovládat.
+++++++
Průměrný Američan si myslí, že je Osama bin Ladin napadl bezdůvodně, že oni mu nic neudělali, a že je v Islámských zemích nenávidí bezdůvodně, ale, že USA ročně zabije nejvíc lidí na světě, to neví. Je tam ale taky dost vzdělaných, kteří to vědí, ale nemůžou nic dělat, USA má přeci „demokracii“, a to tak dobrou, že do ní žádný prezident nemá co kecat, je to jen loutka těch skutečně mocných v pozadí.
++++++
Ať nám někdo vysvětlí, proč se USA míchá do nějakého bezvýznamného „ukrajinského konfliktu“. Co z toho mají? A to dokonce s prezidentem, který má Nobelovu cenu míru.
A ten mluví k normálnímu Američanovi jinak(z našeho hlediska značně přihloupě), než k nám.
Doplňuji:
A proč se to o nich říká? No ono stačí vidět nějaký americký film nebo seriál, a nebo se osobne setkat s Američany, to si nenech ujít, jsou jak z jiného světa:D

suaeda

Neřekl bych, že Američani jsou hloupí ale spíše línější. Porovnání jejich systému školství a vzdělání je, nebo spíše bylo na horší úrovni než u nás. Ale jsou výjimky prestižních vysokých škol. Jejich střední školství se před 10 – 20 lety dalo přibližně srovnat s naší základní školou. Dnes už to není tak docela pravda.
Můj postřeh z PC her. Rád si občas zahraji dobrou, náročnou strategickou hru. Nemyslím akční střílečky. Většina dobrých strategií pochází z Německa. Pokud jsem si občas zahrál strategii vyvinutou v USA tak nebyla vůbec obtížná, dala se rychle zvládnout a brzo mne přestala bavit.

Kelt

Můžeme hodnotit lidi na větší 160 cm a menší, stejně tak dle váhy, barvy očí a jiných parametrů. Ale podle čeho hodnotit hloupost? Že někdo udělá něco, co není normální. A co je normální? Třeba porušování zákonů například v dopravě. Jak by se Vám líbilo, kdyby každý, kdo nejede dle předpisů byl veřejně pranýřován jako hloupý? A posuzovat tak národy? Každý národ má jinou kulturu, humor a pod.

Mirdas

Těžko tak hodnotit národ ve který vychoval tolik vědců a má ty nejprestižnější školy světa, kde studovat je snem snad každého i zaritého antiameričana.
Na druhou stranu moc znalostí o dění ve světě opravdu nemají, alespoň většina, ovšem koho rozčiluje že si myslí například o Praze že je v Rakousku toho chápu, ale ví on z fleku odpovědět kde se na mapě nachází třeba Utah ?

marci1

Američan žije jen Amerikou. Zná její historii, zeměpis, kulturu apod. Hloupí nejsou. 🙂

honza19hk

když Amík zabíjí pavouka na zdi plamenometem a chytne mu celej barák (jelikož maj baráky z nějaký hobry a dřeva) tak se ani nedivím, že mají přezdívku hloupí amíci.
A nebo sušit psa v mikrovlnce atd…

huxa

Rád bych se co nejlépe vyjádřil bez různých předsudků, apod., jako většina zde.
Češi jsou v Chorvatsku jako paštičkáři, v Polsku či Rakousku jako zloději, Irové jsou zase pivní opilci, Rusové mají vodku, Afganistán válku, Američané hloupost.
K obezitě-28% dospělých lidí v ČR je obézních. V Amerize 32% a třeba v Sýrii 31,6%, takže s tou to zas tak horké nebude.
Nechci nikoho urazit, ovšem krásně se sem hodí-
„čecháček, což je člověk malicherný, netolerantní k odlišným názorům, postojům, chování, závistivý, přesvědčený, co on činí, je to nejlepší možné, a ti, kteří tak nečiní, musejí být minimálně důrazně napomenuti“.
Toto krásně potvrzuje například Agneta, která komentuje něco, o čem nic neví, přesto svůj názor prezentuje jako jediný správný.
IQ v USA mají 98, u nás máme 97.
_____________­________________________­_______________
Offtopic-k čecháčství Agnety, menší doučování z historie, která se na ZŠ neprobírá, protože pravěk je přeci mnohem důležitější-když se rozpadl SSSR Rusové odešli z Ukrajiny, nechali tam pár atomových bomb, Ukrajina je chtěla mít na obranu, ovšem domluvila se s OSN, že jim atomovky odevzdají za podmínky, že je bude OSN a Amerika bránit v případě napadení Ruskem (asi nějak takto-dojdou vojáci z Ruska a Amerika s OSN je vyženou), ovšem toto se nestalo, tudíž se jedná o naprostý protiklad sraní se do cizích věcí-USA se na Ukrajinu naprosto vykašlala.

MonkeyKing

Taky jsem si dříve myslel, že se jim křivdí, ale tohle mi otevřelo oči:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_mWtWz_a­Gyk&index=97&lis­t=LL03FHrsMW_x1B0vxSNDQP­eQ

bolak

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/343272-sel-na-obrizku-probudil-se-bez-prirozeni.html

lota

Protože jsou?:-)

tencosepta

Protože koncentrace líných, hloupých, blbých je na obyvatele je v Emérice větší než v Česku.

led

huxa, „USA se na Ukrajinu naprosto vykašlala“, práve naopak USA má o Ukrajinu veľký záujem, nielen ako lacné pracovné sily, veľký odbytový trh, ale aj pre jej strategické umiestnenie v Európe. Prečo by napríklad už minulý rok robili nábor na svoju vojenskú námornú školu v Sevastopole (ktorá ešte ani nebola vybudovaná ani v čase tohtoročného Krymskeho konfliktu)?

huxa

Vytrháváš to z kontextu, dle jakési té dohoty jim měli amíci a OSN poskytnout armádní ochranu, ne si pouze stoupnout za ně s tím, že stojíme za vámi, ovšem budeme dělat minimum.

led

Blahoželám k politickej naivite.

led

Čo za to? Nič nie je zadarmo, ani životy mrtvych vojakov?

Agneta

a otázkou je, co je tím nejdůležitějším cílem USA na Ukrajině :
montáž zbraní proti Rusku, jako nedávno s „kauzou radar“ v Čechách, čili nebrat Rusko do klubu (NATO)ale připravovat proti němu válku

Agneta

Poraďte mi prosím, co mám s tím Huxou udělat:DDD

„…Agneta, která komentuje něco, o čem nic neví“…
„offtopic k čecháčství Agnety“…
Huxa, tvoje jedna odpověď, 11 dní stará: „…pár lidí tu prostě jen spamuje svými offtopic odpověďmi“…
To, že bych k nim snad měla patřit taky by se mi opravdu nelíbilo, a moc bys mi křivdil.

Co s tebou mám dělat? (nic proti tobě nemám, a mám tě i dokonce tak trochu ráda)
Tak teď budeme řešit Huxu a jeho odpovědi. Nemám teď konrétní příklad(buď rád), ale už jsem si všimla, že některé jsou sexuálně úchylné a proto zde naprosto nemožné, řekla bych za hranicí dobrého vkusu, ale třeba je to jen můj názor…:DDD
Co ty na to?:D

huxa

Co? Když mě máš trošku ráda, klidně se můžeš v nějakém dlouhém večeru stavit a popovídat si ohledně výstřelů na Ukrajině 🙂