Nikkol

Proč se v každé zemi mluví jinou řečí?

..a nevěřím výkladu o zmatení jazyků, boží trest atd..

Nejlepší odpověď
gnosis

pac v dobe kdy jazyky vznikaly, civilizace, narody a kmeny se vyvijely (vetsinou) nezavisle na sobe – vzdalenosti mezi nimi byly velke a tezko se prekonavaly (v porovnani s dneskem) a jazyk se navic vyvijel i podle prostredi, ve kterem tato jazykova skupina zije – priklad: narod zijici na ostrove ma spoustu vyrazu pro more, narozdil od naroda zijiciho treba na pousti, ktery more vubec nezna.

evropske jazyky jsou kapitola sama pro sebe, tam hralo roli obrovske mnozstvi faktoru (latina, rimska rise, skandinavske kmeny, stehovani narodu …)

Další odpovědi
anonym

To proto,aby jsme nevěděli co třeba budou mít zítra k obědu!

slad08

Lidé jsou inteligentní „primáti“ a v době kdy se teto druh vyvíjel se vyvíjeli i jejich zvuky (skřeky)až po plynulou řeč, řeč jedána územím výskytu a různých dalších mutací daného jazyku.

Rocker

Taky se divím ,proč se třeba v číně nemluví česky:-)

iceT

dovolím si vložit odkaz http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vznikly-jazyky