Rokio

Kterým předsudkům nejvíce lidé věří? Jaké znáte příklady?

Kterým nepravdám věří nejvyšší počet lidí k poměru k těm, kteří je považují za nesmysly?

Zde jsou mé příklady:

  • Všichni Romové zneužívají sociální dávky.
  • Schizofrenik je vždycky ten, kdo slyší hlasy, nebo má vidiny.
  • Ovoce můžeme sníst kolik chceme.
  • Dělat běžně více věcí najednou je pozitivní.
  • IQ nelze zvýšit.
  • Autista se automaticky nehodí pro prodavače.

Jaké znáte vy příklady předsudků, kterým věří mnoho lidí?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak určitě otázce týkající se cikánů. Neznám snad nikoho, kdo by je měl vážně rád. A lze to nazývat jako předsudek? Neříkám, že jsou všichni zlý, však i mezi bílými se najde dost šmejdů…ale tak když si vezmeme poměr bílých/cikánům??? Jejich řady jistě obsahují podstatně větší množství zkaženosti a vychcanosti(v pře­počtu na %). Znám asi 3, za které bych byla ochotná se postavit a to jenom proto, že to jsou známý ze školy třeba, ale tím to asi tak končí. Mají v krvi zakódováno to, co tam mají…nebrala bych to ani jako předsudek, ale jako fakt 😁 a jestli jsem rasista? 😁 řekla bych spíše člověk poznamenaný osobními (ve většině případech špatnými) zkušenostmi.

Další odpovědi
zjentek

Lidé nejvíce věří předsudku, že žijí proto, aby byli šťastni! Tyto úvahy, v kombinaci s realitou, vedou k různým onemocněním a zvláště pak k psychickým nemocem.