zjentek

Dá se politika „dělat“ s dobrým úmyslem?

Nejlepší odpověď
fcoop

Jedno vylučuje druhé. Beránek mezi nenažranými vlky nepřežije.
Dobrý úmysl nestačí:

Dovezli na traumatologii člověka, který vypadal, jako by ho pošlapal slon, možná že to bylo právě proto, že pán měl v úmyslu pomoci mícháni betonové směsi tím, že do míchačky strčil lopatu. Jakmile se mu lopata vymkla z ruky, nabrala ho za kšandy od montérek, několikrát ho vynesla do vzduchu a zase s ním bacila zem. Přivolaný lékař konstatoval mnohočetné zlomeniny a pohmožděné ohanbí, neboť rozkrok montérek se choval jako lis.(Net)

Nějak tak by dopadl i Dobrotrus,kdyby chtěl dělat politiku nezištně,s dobrým úmyslem a nedej bože „pro lidi“.

Další odpovědi
Kepler

K tomu jen ocituju svoje oblíbené: „Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly“. Přesvědčuju se o tom stále znovu a s vražednou pravidelností.

Drap

Samozřejmě. Většina politiků to dělá s dobrým úmyslem. Převážná většina však myslí převážně na své dobro.

Nuk nuk

věřím tomu, že mezi začínajícími politiky je hodně takových, co do toho jdou s pocitem, že to budou dělat lépe, než ti před nimi, a že to budou dělat opravdu pro lidi. Jenže dříve nebo později holt přijdou na to, že se stačí podřídit zkušené většině, a lépe na tom vydělají, než na svých „dobrých úmyslech“.

anonym

Umysl je jasný dobře se živit, šatit a s penězi si klidně vytírat pozadí. Vlastnit dvě, tři auta a pokud se poštěstí tak i ostrůvek v Tichém oceánu, tak by se dalo po celoročním pospáváním ve sněmovně v klídku odletět soukromým tryskáčem. Hezky do teplíčka klidně i v prosinci, kdy nám tu lidem co dřou u pásu v továrně zamrzají stěrače u aut a vybíráme si, který to den, že to zajedeme do Kauflandu nakoupit hromadně Heru ve slevě na pečení cukroví. Není vlastně lepší dřít přes Vánoce přesčasy, aby bylo na chleba a doma se rvát cukrovím, aby nám pak v lednu diagnostikovali cukrovku?

xxx3

a proč by nedala? Češi by se místo nadávání na politiku (a politiky) měli radši sami politicky angažovat v míře o hodně větší než v současnosti. Naši politici (a nemyslím jen poslance, ale i zastupitele) jsou jen vzorkem populace. Jací občané, takoví politici.¨
A k těm dobrým úmyslům – v podstatě jakýkoli politik, musí často rozhodovat ve věcech, které např. nejsou jeho oblíbeným oborem, musí také řešit řadu situací, ze kterých vedou jen špatná a horší řešení. Politik reprezentuje v politice různé zájmy, zpravidla nelze uspokojit všechny. Takový, kterého by všichni milovali by byl podezřelý (nebo Kim Čong-un). Politici v kampaních často rádi dávají sliby, které jsou nesplnitelné, nebo splnitelné pouze za určité konstelace po volbách. Proč to dělají? Protože voliči na to slyší (jistě ne všichni, nicméně podstatná část).

Kepler

fcoop: ten dobrotrus je tvoje slušnější varianta k neologismu dobroser? Nebo se to fakt používá?

zjentek

fcoop ;DDD
Věříš tomu s tou míchačkou? ;D

fcoop

zjentek – http://www.fti­py.com/vtipy-o-doktorech/historky-lekaru-o-kutilech je to třeba přikrášleno,ale základ bude pravda.

Stanou se neuvěřitelné věci. Chlap,co si vysypával písek z boty,opřený o míchačku a druhý mu přerazil ruce ruce lopatou – myslel,že se škube proto,že je pod proudem,chlap,co přišel na Pohotovost a měl vrnícího robertka přesně tam.........prý zvědavost,ale vymklo se to..atd.

Kepler – dobrotrus a dobroser je jedna a táž osoba a používají se obě varianty.Oba pánové jsou v podstatě tzv.„sluníčká­ři“,nebo „objímači stromů“.