Lgee

Proč nemá Česko atomovku?

Přece nemůže být tak těžké když máme dost j jaderných fyziků sestrojit atomovku vím že to stojí hodně peněz ale zas takový šok by to pro celou republiku nebyl, vím že si to představit moc jednoduše ale jen mě to zajímá.

Nejlepší odpověď
Kepler

A k čemu by to bylo? Aby nás tím spíš zničili preventivním úderem? Jedna atomovka není žádná odstrašující síla a více atomovek by pro tak malou zemi byla neúnosně velká ekonomická zátěž. Stačí, když ty zbraně má NATO.

Další odpovědi
led

Ako to viete, že nemá? Z médií? Výnimočne majú pravdu. Načo by bola atomovka štátom strdnej Európy. Zoberte si mapu a spravte kružnice dopadu jadrového spadu po výbuchu atomovky a bude vám jasne, že by to bola sebevražda.

hapiky

I kdyby se nám ji podařilo sestrojit, dostali bychom se do takové mezinárodní izolace jako S.Korea, což by byl skok do tmy. Bylo by to mimo jiné proti mezinárodní smlouvě o nešíření jaderných zbraní atd. Problém je v tom, že samotná atomovka je spíše na škodu než na obranu či dokonce k útoku. Je k nim také.zapotřebí vhodný nosič a spousta technologií které nemáme. Ani nechci domýšlet, co by se s námi stalo, kdybychom se jen pokusili ji použít.

zjentek

Bo kdyby to buchlo, tak jsme fuč.
Na atomovku potřebuješ velikou zemi, alespoň jako třeba Indie.

still

Umíte si představit Kalouska, nebo Sobotku, jako lidi, kteří disponují jadernou zbraní? Dokážete si představit Zemana jako vrchního velitele ozbrojených sil? Já ne. Takže možná dobře, že ji nemáme. Stejně jako nepatří sirky do rukou dětem.