holaola

K čemu mi je dobrá pověst atd., když umřu?

K čemu mi je dobrá pověst atd. když umřu? A jednou pravděpodobně zanikne i zem. Pak mi bude uplně jedno, jestli „jsem tu zanechal nějaký odkaz“ nebo „jaký jsem byl člověk“ apod. Samozřejmě že „dobrá pověst“ je důležitá proto, aby se mi tady dokud neumřu žilo lépe, ale jen prostě uplně nechápu takovou tu potřebu nebo názor (s izolovaného pohledu), zanechání „dobré pověsti“

Nejlepší odpověď
Kepler

Je vidět, že vůbec nemyslíš na své potomky. Co myslíš, je lepší být synem vynikajícího lékaře, nebo synem drogového povaleče?

Další odpovědi
df

K nicemu. Je to uplne jedno. Neni nutne mit dobrou povest, nebot tak ci onak bude jednou zapomenuta. I nas zivot bude zapomenut. Copak vim, co byli zac moji predkove napriklad v 13. stoleti? Zalezi na tom? Smysl ma tehdy, pokud z toho momentalne neco vytezim.

Gestas

Kašli na dobrou pověst, raději si udrž (případně ji nejdřív získej) milost posvěcující, pak budeš žít věčně.

holaola

Kepler: z pohledu štestí pro syna, se to podle mě nedá určit co je lepší. Z pohledu toho kdo má větší pravděpodobnost žít déle a zdravě, se dá asi teoreticky říct že u lekáře.

Kepler

U některých povolání je dobrá pověst rodiny přímo vyžadována (soudci, veřejní činitelé). Dokonce i za socialismu nemohl u policajtů sloužit někdo, kdo měl ve své rodině soudně trestaného. Jako třeba můj brácha, který si takovou rodinu vyženil.

holaola

aha, zajímavé, to jsem nevědel.