hapiky

Proč jsou mazálkové od určité doby anonymní?

Každý by měl být zodpovědný za své činy a mít možnost je obhájit.
Škarohlídi a škodolibí záškvarové budou mít zde za nějakou dobu ráj.
Vypadá to tak, že když někdo na to poukáže(Kepler), je okamžitě smazán.
Admin je zřejmě zaměstnán jen na částečný úvazek, proto nestíhá včas a kvalitně tyto záškvary (a hloupé příspěvky) pohlavkovat.
To jsem zvědav, jak dlouho bude trvat, než mě jeden z těch záškvarů skryje.

Nejlepší odpověď
Kepler

Oficiální vyjádření admina bylo, že ti kteří příspěvky skrývali, byli vystavování nevraživým až sprostým reakcím v interní poště. Ti si stěžovali a admin je vyslyšel. Jenže pak se to zvrhlo do opačného extrému a jsou skrývány zcela korektní otázky, admin na to poslední dobou vůbec nereaguje a anonymní mazálek se může jen zlomyslně chechtat. Tak nevím, co z toho bylo horší. Kdyby admin fungoval, nebylo by tolik zlé krve a slušní účastníci by neodcházeli. Troufám si prorokovat, že na to tenhle web jednou dojede. Už delší dobu je na jednom konkurenčním webu několikanásobně vyšší aktivita, než tady. Proč? Protože tam funguje hned několik adminů a vše je tam velmi korektní.

Další odpovědi
aliendrone

Já to vidím trochu jinak. Pamatuji dobu, kdy ještě bylo vidět kdo ti příspěvek smazal, ale to je cca rok a půl z5. Má hypotéza je taková – tehdy byl JINÝ správce tohoto webu, který nedělal vůbec NIC a jen si koukal usnadnit co nejvíc práci. Takže aby nemusel číst a posuzovat příspěvky, jednoduše zanonymizoval bonzáky.

Následně KAŽDÝ nahlášený příspěvek smazal – bez ohledu na jeho ne/korektnost s tím, že opodstatněně nahlášené příspěkky by tak jako tak smazal a ty neopodstatněné… no v tom je ta krása, že nemusíš nic dělat, Spolehneš se prostě na práskače a když „udělají chybu“, tak komu to vadí? Vyjma uživatelům samotným, ale na ty kálí Bílý Tesák, hlavně že se nemusí nic dělat. Vednkoncem už jsem na jednom fóru zaregistroval nadávání, že „je to tu už jako na Odpovědích“ – tudíž tento druh správy se stává legendárním! ;) :D

Odůvodnění této cochcárenské samolibomazací zhovadilosti tím, že mazálkům autoři smazaných příspěvků „nadávají“ je TAK slaboduché, že když nevymyslel jeho autor nic lepšího, vidím jeho šance jako VÝBORNÉ – pokud by chtěl vstoupit do politiky (včetně pracovní morálky, která taktéž DOKONALE odpovídá) :D :D :D

Tím mentálním prasátkům trpícím různými komplexy (a prý že Rokio je „na hlavu“ – kam se hrabe na mazálka!) dal křídla, protože NEMUSÍ nyní své případné zhovadilé úlety obhajovat, stačí když mají „špatnou náladu“ a hnedle to někomu STATEČNĚ a ANONYMNĚ „vytmaví“ – okamžitě se jim z depky uleví. ;) :D :D

Přitom je jasné, že pokud nahlásím nějaký příspěvek, udělám to tehdy, když jsem si jist, že své stanovisko OBHÁJÍM. A je mi úplně fuk, jestli mi někdo „nadává“ (hrůza, nadávka na webu už zabila snad 100 miliard lidí, rád bych vělěl co ti „citlivkomazači“ dělají, když venku třeba PRŠÍ [což už REÁLNĚ dokáže ublížit], to už asi objednávají pohřebáka nebo co).

Tudíž když OSTATNÍ si budou moci přečíst argumenty „nadávače – autora příspěvku“ i argumenty pro smazání, tak každý si může z toho učinit VLASTNÍ obrázek, KDO je ve skutečnosti magor a zaujmout příslušné stanovisko. Tím by se VÝRAZNĚ snížil počet přiblble a bezdůvodně nahlašovaných příspěvků. Ono nadávání sice neublíží, ale NEPOTĚŠÍ a mazálek kompenzující se komplexy hraním si na pánbíčka by se pravděpodobně OMEZIL ve své přemrštěné aktivitě, kdyby od ostatních „dostal pojeb“ za neoprávněné/nes­myslné prudění, které by nedokázal obhájit tak, aby s ním ostatní souhlasili. ;) :D :D

Ale POZOR! Nyní to vypadá, že o web se stará NĚKDO JINÝ, protože v relativně krátké době po sobě jsou reakce admina doslova BLESKOVÉ a zaregistroval jsem NAVRÁCENÍ mého příspěvku v časovém úseku KRATŠÍM, než 24h!! A to už je úctyhodný výkon (kdo kdy někdo spravoval web, tak ví, že je jeden rád, když mrkne 1× denně co se děje, tudíž denní prodleva je normální) To by MOHLO svědčit o tom, že je tu JINÝ správce webu, bo dle mých zkušeností lempl zůstane lemplem a zlepšení, které nastalo podle mě v poslední době NELZE od lempla očekávat. Kdo ví, třeba se dočkáme i „odanonymizování“, bylo by to SUPER jako dárek uživatelům webu k vánocům. (čímž nechci předčasně jásat, jsem ohledně „budoucího“ spíše skeptik) ;) :)

Ti starší VĚDÍ, že „co je šeptem, to je čertem“ (jak by nejspíš řekla annas ;) :D) a pamatují si dobře, kam a k jakým svinstvům vedlo skrývání a anonymizace bonzáků. Jak říkám – POKUD jde o OPRÁVNĚNÉ nahlášení otázky, nedovedu si představit situaci, kdy by to nešlo obhájit i kdyby se autor nahlášeného příspěvku třebas stavěl na hlavu! A pokud je to cochcárenské „já ti ukážu“ skrývání – tak ať si to takový mentál od ostatních schytá, no ne? :)

No uvidíme, každopádně jsem v krátké době zaregistroval několik promptně navrácených příspěvků, tudíž držme se hesla: „Očekávejme to nejlepší, ale pro jistotu se připravme na nejhorší!“ ;) :D :D

Funna

taky úplně nechápu místní „systém“ mazalů…ale bohužel vždycky si je ve společnosti někdo rovnější, takže „oblíbenci“ i když odpoví naprostou blbost, jejich odpovědi zůstávají, ostatní jsou persekuováni a anonymě mazáni…
a u otázek je to podobné…

PS: dej volovi do ruky moc a on ji VŽDYCKY zneužije…schválně, jak dlouho to tu zůstane 🙂

anonym

ten systém mazání a hlášení by byl perfektní kdyby byly potřeba alespoň tři nezávislá hlášení ke smazání příspěvku, nebo pokud by platilo pravidlo, že zlatí uživatelé mohou zobrazit I smazané přízpěvky a u kteréhokoliv z nich výmaz vetovat … bohužel ale stačí jen jeden jediný a příspěvek ihned zmizí, v důsledku toho neexistuje žádná kontrola toho zda mazálek nekoná svévolně a zda sám nejedná v rozporu s pravidly serveru.

led

V pradávnych časoch, keď sa dávali palčeky aj dole, bolo vidno, kto udelil palček a kto dal návrh na odstránenie príspevku.. Ale po zrušení týchto „trestných bodov“, často aj zneužívaných, práve na žiadosť prevdepodobne tých, čo nechceli verejne priznať svoje konanie sa tieto návrhy na odstránenie oznamovali len postihnutým vo vnútornej pošte. Ale aj to bolo pre „mazalkov“ príliš veľké sústo, tak na ich popud sa k mazaniu otvorene priznáva len službukonajúci administrátor.
Tak, dámy a páni, otvorenosť je škodlivá pre tých, čo utajene kujú zlobu a svoje Ego. Ale súčasne je utajovanie škodlivé pre tých, čo chcú poznať pravdu.

Hlada

Systém skrývání otázek nékolika desítkami uživatelů je neobvyklý způsob řízení fóra. Jak se v praxi ukázalo, je špatný z principu a drobné úpravy na tom nic nezmění. Běžný a osvědčený způsob rízení internetového fófa je pomocí moderátorů, kteří jsou kdykoli k dispozici a jejichž zásahy jsou viditelné jako normální uživatelský příspěvek. Proč majitel těchto stránek zvolil tento způsob je jeho rozhodnutí.

ivzez

Hapiky,
toto šlo vyjádřit i slušně, urážky jste použít nemusel.

Já se domnívám, že uživatelé v naprosté většině případů
oznamují pouze příspěvky porušující pravidla.

Občas se tu může objevit někdo škodolibý, kdo to „má“ jinak,
ale takový se tu většinou moc dlouho neohřeje.

„Mazálkové“ byli skryti už když jsem sem začala chodit častěji,
pak je admin začal uvádět do zpráv o skrytí/smazání a po nějaké
době se v rátil ke starému způsobu.

Myslím, že to bylo kvůli tomu, že lidé porušující opakovaně pravidla,
se často neumějí ani slušně chovat a místo aby se nad svými příspěvky zamysleli, psali hrubé zprávy, těm, kdo příspěvky nahlásili.

Pokud je smazána moje otázka či odpověď, většinou vím, proč.

zjentek

No, to nic, já jsem ZDE jenom NAZNAČIL, že Židi jsou nejspíš větší záškvarové než Číňaňi a šup- už to bylo pryč! Už pomelu začínám pochybovat o tom, že TADY to vede normální běloch.

aliendrone

ivzez>>> Vaše domněnka že „uživatelé v naprosté většině případů nahlašují příspěvky porušující pravidla“ je TOTÁLNĚ mylná, až se divím, že Vám to uniklo při TAKOVÉ četnosti neoprávněných nahlášení. :)

Názorný příklad >>>>>>>

Milý uživateli,

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: Osobně se domnívám, že VLASTNÍ sourozenci mají společného otce i matku. (geneticky) Pokud sourozenci mají společného pouze jednoho rodiče, jsou nevlastní.
Z důvodu: Chybně formulovaný nebo nesrozumitelný příspěvek.

Po posouzení administrátorem bude váš příspěvek buď na server navrácen (je možné, že v upravené podobě) nebo ze serveru odstraněn. O případném odstranění příspěvku obdržíte informaci prostřednictvím e-maillu.

Připomenutí: Častým důvodem nahlášení příspěvku bývá nepoložení otázky do pole pro otázku.
Věnujte prosím, pozornost pravidlům serveru a kodexu uživatele. Pro správné používání serveru je vám k dispozici nápověda.
Časté dotazy naleznete pod záložkou FAQ.

S přátelským pozdravem

Tým Odpovědi.cz

Tento příspěvek mi byl navrácen (stejně jako pár DALŠÍCHv poslední době), buďte té dobroty a objasněte mi PROČ byl „oprávněně“ skryt? ;) :)

No a k těm „hrubým zprávám“ – všechno má svoje negativa, to je jasné. Řekněte mi, Vy byste nějak strašlivě trpěla, kdyby Vám nějaký degeš napsal nějaké bezvýznamné plky – byť i urážlivou formou? Opravdu byste to nedokázala ustát? Já bych to buď ihned pustil z hlavy NEBO (pokud by to nadávání bylo opravdu povedené) bych to zveřejnil – třebas někde v diskuzi, ať se pobaví i ostatní. :)

Možná si to špatně vykládám, ale Váš příspěvek mi vyznívá jako podpora anonymního nahlašování, chtěl bych v tom mít bezpochyby jasno – jste PRO nebo PROTI anonymnímu bonzování? Děkuji za odpověď. :)

ivzez

Ne, ne, jako podporu anonymního nahlašování jsem to nemínila.

Víte přece, že se k nahlášení hlásím.

led

Boli skryté preto, lebo sa niektorému užívateľovi (zlato/striebro) nepáčili. Nerobte si z toho nič, aj mne to občas z osobného dôvodu urobili. Chápam, že niekto musí byť lepší, rozumnejší, ale prečo to nie sme práve my… Veď sám tvrdíte, že ste naj…naj…naj…

aliendrone

led>>> Ale my JSME LEPŠÍ! :)
Venkoncem jsem „emzák“, Vy prozměnu „démonická svůdkyně“ tančící v děšti – zkrátka žádní běžní lidičkové. :) ;)

Ale vážně – fakticky mne mrzí, že na přímou otázku v diskuzi jsem nedostal odpověď. :( No, TŘEBA se ještě dočkám a když ne… inu ona žádná odpověď je TAKÉ odpověď. ;)

led

Nepočítajte s tým, že sa niekto prizná, hlavne ak to urobil/la pre vlastné ukojenie.

Herjulfson

Keplere – který je ten konkurnční web? Taky mě to tady irituje, že se snažím vypracovat odpověď a pak zjistím, že zmizela i s otázkou. Myslím tím odpovědi z oblasti práva. A to nechci ani mluvit o systému hodnocení, kdy nejlepší odpověď není vždy správná, nebo je otázka uzamčena a tak je možné psát jen do diskuse (kterou ovšem nikdo nečete).

Kepler

Odpovím v IP

led

Herjulfson,
Ak píšete, že diskusiu nikto nečíta, prečo do nej píšete?

led

ge0rge, nemáte pravdu v: „zlatí uživatelé mohou zobrazit I smazané přízpěvky a u kteréhokoliv z nich výmaz vetovat … bohužel ale stačí jen jeden jediný a příspěvek ihned zmizí, v důsledku toho neexistuje žádná kontrola toho zda mazálek nekoná svévolně a zda sám nejedná v rozporu s pravidly serveru.“

1 – „zlatí uživatelé mohou zobrazit I smazané přízpěvky a u kteréhokoliv z nich výmaz vetovat …“ navrhované pravidlo je zaujímavé, ale…
predstavte si tú záplavu rozporných vyjadrení zlatých užívateľov. Veď každý, aspoň tomu verím, môže mať na problém navrhnutého príspevku na odstránenia svoj vlastný? názor, nezlučiteľný s názorom iného reagujúceho zlatého užívateľa.Tiež mám niekedy svrbenie prsta nad tlačítkom nahlásiť, ale pokiaľ príspevok neporušuje pravidlá tejto stránky a hlavne neporušuje zákony a pravidláspoločnosti má právo ostať na svojom mieste. Nie, ako robia niektorí zlatí, že príspevok je v rozpore s ich videním, tak aj keď nič neporušuje, jednoducho ho skryjú, čím porušujú právo na slobodné vyjadrenie užívateľa.

2 – „…v důsledku toho neexistuje žádná kontrola toho zda mazálek nekoná svévolně a zda sám nejedná v rozporu s pravidly serveru.“
Každý postihnutý užívateľ dostane do svojej vnútornej pošty oznam o skrytí príspevku okamžite po skrytí (robí to automat) a môže sa cez email spojiť s administrátorom a žiadať nápravu. citujem z vašej odpovede
V prípade odstránenia príspevku administrátorom ide o vymazanie nezvratné.

anonym

o tom to ale je, vymazat jen ty příspěvky kde se zlatí umí většinově shodnout na tom že vymazány být mají. Je samozřejmě iluzorní předpokládát že se u všech potenciálně pravidla porušujících přízpěvků bude odehrávat nějaké hlasování, ale tímto postupem, tedy možností vetování by se alespoň mohl najít náznak názorového nasouladu a pokud by výmaz byl krátce po nahlášení jiným zlatým vetován, pak by k výmazu jednoduše nedošlo a výmaz by mohl provést administrátor sám protože by měl k dispozici přehled vetovaných výmazů. Ono by jich tak moc zase nebylo … pokud by spolu s tím platilo pravidlo o shodě tří (tzn. tři hlášení na výmaz a tři veta na obnovu) celé by to rozhodně fungovalo lépe než dnes.

Komunikace s administratorem neni neni dostatecna, kontrola, vsichni vime jak to tu admin vede, vetsinu casu si provozu nevsima a nema vůbec cas stiznosti na vymaz resit a ani je neresi z me zkusenosti. Proto je vhodnejsi zajistit aby se umely kontrolovat zlati uzivatele navzajem.